To były pracowite dwa dni wypełnione spotkaniami i ekscytującymi rozmowami dla członków PrintCity Alliance wystawiających się na targach Packaging Innovations w Warszawie. Seminarium poświęcone ekologicznym opakowaniom premium ponownie zgromadziło komplet słuchaczy.

Ekologiczne opakowanie premium  

Jednym z głównych tematów poruszanych przez zwiedzających było to, jak produkować opakowania przyjazne dla środowiska, zachowując jednocześnie wysokie standardy jakości i widoczności w punkcie sprzedaży.

Podczas seminarium członkowie PrintCity Alliance przedstawili aktualne informacje na temat postępów w zakresie poprawy wpływu przemysłu opakowaniowego na środowisko. Do zilustrowania tych zmian ponownie wykorzystano próbki z serii Better Human. Dotyczy to opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz neutralnych dla klimatu praktyk produkcyjnych. Nasz sojusz z radością powitał ponownie dużą liczbę gości na seminarium, co podkreśla znaczenie tego tematu.

Bariery, transfer na zimno i UV-LED

Przyszłość i zalety technologii LED UV, która została wykorzystana w nowych próbkach Better Human, była kolejnym gorącym tematem dla wielu odwiedzających. Wzory pokazują również w imponujący sposób, jak transfer na zimno może zastąpić metalizowany karton oraz jego zalety podczas procesu obróbki (częściowa aplikacja, pre- i postprint) i integracji w projekcie. Modne opakowanie chłodzące do lodu dla napojów wywołało wiele pytań dotyczących alternatywnych rozwiązań barierowych dla wody i tłuszczu. Nowe materiały dają możliwość wyeliminowania folii, dzięki czemu opakowanie staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Chłodziarka zapewnia barierę dzięki inteligentnemu połączeniu tektury i lakieru wodnego.

Sojusz PrintCity powróci w roku 2022

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rosnącej liczby odwiedzających i żywego ducha panującego na polskim rynku" - podsumował Rainer Kuhn, dyrektor zarządzający PrintCity Alliance. "Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie ze wszystkimi klientami na targach Packaging Innovations w maju 2022 roku!”.

Członkowie współdzielonego stoiska: 

PC Print / LEONHARD KURZ (folie termotransferowe, transferowane na zimno oraz do zadruków cyfrowych, hologramy), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne), Zeller+Gmelin (farby i lakiery UV)

beata biesiadnicka

Beata Biesiadecka z firmy Zeller+Gmelin:

“Nasi klienci pytali o przyszłość technologii LED i jej zalety. Omówiliśmy szczegółowo nasze nowe serie farb LED, tj. Uvalux FCM U581 i Uvalux U540 - na przykład ich doskonałe zachowanie na prasie i właściwości odbarwiania.

Ponadto wielu klientów pytało o kleje Z+G do procesu transferu na zimno jako "zieloną" alternatywę dla kartonu metalizowanego.”

seminarium packaging

Seminarium na temat ekologicznych premium  

Członkowie PrintCity Alliance zaprezentowali nowe produkty i koncepcje w zakresie zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań z tektury premium, opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz praktyk produkcyjnych neutralnych dla klimatu.

 

Zdjęcia & notka prasowa:

https://www.printcity.de/en/news-reader/items/packaging-innovations-warsaw-2021-report.html