Firma GIZEH, producent opakowań z tworzywa sztucznego, opracowała nowy pojemnik na karmę dla psów firmy Nestlé-Purina. Najważniejszymi aspektami branymi pod uwagę podczas opracowania produktu były ochrona zapachu oraz długa przydatność do spożycia.

Opakowania GIZEH: ochrona zapachu i długi termin przydatności do spożycia.
Opakowania GIZEH dla Nestle-PurinaTermoformowane, propylenowe pojemniki o pojemności 300 g wyposażono w szczególnie skuteczną barierę przeciwtlenową EVOH. „Psy mają niezwykle wrażliwy zmysł węchu oraz smaku i reagują znacznie silniej niż ludzie na zmiany zapachu” – mówi Stefan Hundt, kierownik działu sprzedaży w firmie GIZEH. Nestlé-Purina zastrzegła, że pojemniki mają zapewniać najlepszą możliwą ochronę świeżości i zapachu. „Dodatkowo na samym początku przeprowadziliśmy szereg testów akceptacji dla wypełnionych pojemników z udziałem wielu psów” – dodaje Hundt.

Po napełnieniu przez klienta pojemnik jest szczelnie zamykany za pomocą folii wykonanej z aluminium i tworzywa sztucznego, a następnie sterylizowany w drodze pasteryzacji. Na końcu nakładana jest folia kurczliwa, a pojemnik zamykany jest za pomocą wciskanej, formowanej wtryskowo pokrywki dostarczonej również przez firmę GIZEH. Zatem nawet po zerwaniu folii uszczelniającej pokrywka zapewnia dalszą ochronę zawartości.

Dokładne dopasowanie pokrywki stanowiło dla inżynierów GIZEH nie lada wyzwanie. „Ze względu na to, że pojemnik poddawany jest sterylizacji po napełnieniu i nieznacznie zmienia się w trakcie tego procesu, musieliśmy z góry wyliczyć tolerancje kurczenia się i uwzględnić ten fakt podczas opracowywania pokrywki” – dodaje Hundt. – „W efekcie również po sterylizacji pokrywka szczelnie zamyka pojemnik”.

W ostatnim czasie w pojemnikach GIZEH z powodzeniem wprowadzono w Wielkiej Brytanii nowe rodzaje karmy dla psów firmy Bakers.

Informacje o GIZEH

GIZEH Verpackungen GmbH z siedzibą w Bergneustadt należy do wiodących oferentów kompletnych rozwiązań w dziedzinie sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo projektuje, wytwarza i dekoruje innowacyjne pojemniki oraz pokrywki na produkty z branży spożywczej, jak również na produkty do pielęgnacji ciała i kosmetyki. Grupa GIZEH z główną siedzibą w Bergneustadt zatrudnia około 580 pracowników w sześciu zakładach w Niemczech, Francji, Polsce, Szwajcarii oraz Kanadzie i osiąga roczny obrót w wysokości około 100 mln euro.

www.gizeh.com