Z nowej analizy Freedonia Group wynika, że sprzedaż opakowań farmaceutycznych na Świecie stale rośnie, w sektorze tym w przyszłych latach firmy odnotują 4 % wzrost sprzedaży. Szacuję się że 2005 roku osiągnie ona wartość 18,2 miliardów dolarów.

Wśród wszystkich opakowań farmaceutycznych najlepsze perspektywy rozwoju prezentują opakowania pęcherzykowe (listkowe) – wybrane one zostały jako preferowane opakowania leków na receptę przez UE. Przyrost ich sprzedaży notowany będzie na wysokości 6% rocznie. Na drugim miejscu plasują się butelki z tworzyw sztucznych – szeroko stosowanych do leków doustnych w stanie stałym oraz leków ziołowych i płynnych (wzrost sprzedaży ok. 4% rocznie). Przeciętny popyt odnotuję się w wypadku opakowań w postaci pasków - wysoki natomiast w obszarze opakowań stosowanych pozajelitowo - strzykawki oraz fabrycznie napełniane inhalatory. Obroty na światowym rynku zamknięć i akcesoriów farmaceutycznych osiągną w roku 2005 wartość 5,5 miliarda dolarów, co stanowić będzie 30% całego popytu na opakowania farmaceutyczne. Zamknięcia zabezpieczające przed otwarciem przez dzieci i łatwe w użyciu przez osoby starsze posiadają możliwość szybkiego rozwoju wraz ze zmieniającą się polityką zdrowotną. Najszybszy wzrost w sektorze opakowań farmaceutycznych odnotuje się w Chinach (inwestycje zagraniczne) - przeciętny w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii.
Źródło: ''

Komentarze

  • Pytanie?/

    Prosze o pomoc w znalezieniu firmy w polsce,ktora zajmuje sie produkcja i klejeniem opakowan do lekarstw z gory dziekuje,heny@o2.pl