Wieloletnie doświadczenia w poligrafii i w produkcji opakowań pozwoliły firmie "M.M. Druk Serwis" dołączyć do grona nielicznych firm produkujących opakowania papierosowe, potrafiących sprostać wymaganiom technologicznym, jakościowym i projektowym stawianym przez branżę tytoniową.

Opakowania papierosowe to jedne z najbardziej ekskluzywnych, a za razem trudnych opakowań. Charakteryzują się one najwyższą dokładnością wycinania i druku.

Branża tytoniowa wymaga od swoich dostawców opakowań niezwykle szybkiego reagowania na jej bieżące i ciągle zmieniające się potrzeby ilościowe i projektowe oraz sposoby uszlachetniania druku.Opakowania papierosowe są wytwarzane w maszynach pakujących papierosy, pracujących z prędkością do 300 paczek na minutę, a w związku z tym każda ich wada czy niedokładność powoduje duże straty. Coraz częściej opakowania papierosowe są dodatkowo pregowane. Jest to skomplikowany proces, wymagający szczególnej dokładności.

Prawidłowo wykonane tłoczenia mają tą samą głębokość w każdym opakowaniu w serii oraz zawsze pokrywają się z elementem drukowanym. Przy wielkości opakowania papierosowego zachowanie tej zasady wymaga dużej dokładności, dobrze wyszkolonej obsługi i nienagannie utrzymanych maszyn. W dobie silnej konkurencji stosuje się obecnie częściej różnego rodzaju techniki uszlachetniające aby zdobyć wymagającego klienta.

Bardzo popularne stało się obecnie tłoczenie różnych elementów opakowania (logo, znak graficzny, nazwa wyrobu, itp.), lakierowanie wybiórcze UV, czy złocenie na gorąco. Jedną z takich zasad jest np. to, że w projektach i wykonaniu należy zawrzeć najbardziej wyszukane, najnowsze osiągnięcia technologii druku i jego uszlachetniania.

Zamieszczone opakowania zostały zaprojektowane w firmie:

"M.M. Druk Serwis" Sp. z o.o.z Krakowa
Źródło: ''

Komentarze

  • Pytanie uścislające

    Mam pytanie : Gdzie miesci sie drukarnia MM Druk Serwis wykonująca te najwyzszej jakości i najtrudniejsze w produkcji opakowania dla przemysłu tytoniowego ? Czy druki wykonywane są na Rotograwiurze ?