Zastąpienie wzorów opakowań wziętych ze sztancy, które w ludzkiej świadomości zdążyły już głęboko zapuścić korzenie, nie jest łatwym zadaniem.  Wystawcy Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations radzą sobie jednak z tym wyzwaniem rewelacyjnie. Targi Packaging Innovations stanowią najmocniejszą ripostę na stereotypowe spojrzenie dotyczące opakowań, a ich znakiem rozpoznawczym są nowatorskie i przepełnione świeżością formy. 10. jubileuszowa edycja wystawy zaskoczy wszystkich Zwiedzających technologicznymi rozwiązaniami w dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w Centrum EXPO XXI Warszawa.

Opakowania poza szablonem. Odwiedź 10. edycję Packaging Innovations!

Siła warsztatów

Organizatorzy Targów Packaging Innovations zdają sobie sprawę, że kluczem, który otwiera bramy sukcesu jest zbilansowane połączenie teorii z praktyką. Wypadkową tej kombinacji jest Strefa workShops – przestrzeń stworzona specjalnie dla Zwiedzających, w której eksperci dzielą się swoim doświadczeniem, wtajemniczając uczestników w meandry branży. To 30 warsztatowych spotkań, będących esencją specjalistycznych zagadnień i wnikliwą analizą przypadku, gdzie m.in.: Przemysław Kędzierski z Browaru Raduga wytłumaczy, jak opakować niszowy produkt tak, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów. Z kolei Robert Lis z DS Smith Packaging wyjaśni, czym jest strategia opakowania i dlaczego warto ją wdrożyć w życie. Całość prezentacji zostanie oparta na przykładzie firmy FMCG. Na deser Marek Skrętny pokaże, jak nie wylać piwa z kąpielą czyli historia rebrandingu pionierskich marek piwnych Browaru Amber.

Udział w Strefie workShops jest bezpłatny dla Zwiedzających Targi – wystarczy dokonać rejestracji na stronie www.packaginginnovations.pl

 

Awangarda opakowań

Nowinki technologiczne, innowacyjne rozwiązania i nowości rynkowe, które kreują oryginalne i nietuzinkowe trendy w branży. Podczas Targów Packaging Innovations Wystawcy zaprezentują ponad 70 innowacji rzucających nowe światło na opakowania. Rozwiązania, które w tym roku cieszą się szczególnym zainteresowaniem dotyczą marek dbających o środowisko. W strefie EKOPACK przedstawione zostaną m.in. opakowania poddawane recyklingowi. Firma Polpak Packaging zaprezentuje z kolei opakowania i zamknięcia z elementami naturalnego drewna. Dużym zaskoczeniem dla Zwiedzających okaże się z pewnością TRUSTCONCEPT® - połączenie optycznych elementów z mobilnym dostępem do danych, zaprezentowany przez firmę PC Print. Produkt wyróżniający się na tle konkurencji, dający pewność klientom, iż kupowany przez nich produkt jest oryginalny.

 

Świeże spojrzenie

Młodzi i zdolni projektanci, którzy w przyszłości mają szansę podbić branżę. Przełamują schematy i wprowadzają na rynek powiew świeżości. Po raz kolejny spotkają się w Strefie Studenta – konkursie, który umożliwia kreatywnym twórcom postawić pierwsze, ale jakże ważne kroki w świecie opakowań. Jak to działa? Należy najpierw zaprojektować, a następnie wykonać innowacyjne i oryginalne opakowanie. Na specjalnie przygotowanym stoisku Strefy Studenta, profesjonalne jury powołane przez Organizatora wyłoni 3 najlepsze projekty, łączące w sobie zaskakujący pomysł i funkcjonalność. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną oraz możliwość nawiązania cennych biznesowych kontaktów, które w przyszłości zaowocować mogą stałą współpracą i realizacją wielu projektów.

 

Know-how

Fachowa wiedza prezentowana przez branżowych profesjonalistów to kwintesencja dwóch konferencji organizowanych w ramach programu towarzyszącego targom Packaging Innovations. „Co mówi twoje opakowanie?” – czyli trzecia już edycja Label Innovations, która stanowi cenną lekcję odnośnie kreowania i produkowania unikatowych opakowań i etykiet. To pigułka skondensowanej wiedzy połączonej z biznesowym doświadczeniem ekspertów z wielu przenikających się w branży dziedzin. Jak uszlachetnić swoje opakowanie? Co przyciąga uwagę klienta? Jak prawnie zabezpieczyć swój produkt przed kopiowaniem? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź padnie już pierwszego dnia Targów.

Packaging (R)evolution to z kolei miejsce, w którym opakowania spotykają się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami. Prelegenci w krótkich i dynamicznych prezentacjach opowiedzą o zaskakujących i rewolucyjnych pomysłach. 20 minut (bo tyle potrwa jedna prezentacja) konkretów, aby nie zanudzić słuchających, lecz w maksymalnym stopniu pobudzić w nich pokłady kreatywności. Gościem specjalnym konferencji będzie Tomasz Szacon, przedstawiciel firmy Retail Poland, który opowie jak rozpocząć rozmowy z sieciami handlowymi i przekuć te rozmowy w sukces oraz pokaże - jak wielkie znaczenie ma opakowanie zbiorcze.

 

Opakowanie ma znaczenie

Targi Packaging Innovations udowadniają, że opakowania nie są zbędnym dodatkiem do zakupionych produktów, a ich integralną częścią, zwiększającą atrakcyjność produktów i dodającą im prestiżu. Na tle wielu funkcji jakie spełniają opakowania, wyraźnie zarysowuje się trudna i wymagająca walka o uwagę konsumenta. Klient podejmuje decyzję o ewentualnym zakupie zaledwie w kilka sekund. Elementem, przeważającym szalę zwycięstwa na korzyść konkretnego produktu jest właśnie oryginalne i charakterystyczne opakowanie, wyróżniające markę na tle konkurencji. Rokrocznie na rynku designu pojawiają się nowe trendy, które mają za zadanie sprostać zmieniającym się oczekiwaniom i potrzebom kupujących. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations zbierają wszystkie nurty w jednym miejscu, dając Zwiedzającym potężną dawkę branżowej wiedzy i bezcennych inspiracji.

Packaging Innovations

 

Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Termin: 17-18 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Centrum EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

Centrum EXPO XXI Warszawa

 

Źródło: Targi w Krakowie

Targi w Krakowie