Połączenie etykiety shrink sleeve i opakowania szklanego oferuje wygląd produktu klasy premium, tworząc jednocześnie silną warstwę barierową dla zawartości opakowania.

Wprowadzenie

Dziedzina projektowania opakowań przeszła znaczną zmianę w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Z powodu coraz bardziej okrajanych budżetów na marketing oraz reklamę, to opakowanie stało się głównym motorem napędzającym promocję produktów. Dostawcy opakowań stanęli na wysokości zadania poprzez wprowadzenie technologii pakowania, które zarówno zrewolucjonizowały wygląd produktów, jak i zadbały o zaspokojenie innych doraźnych potrzeb środowiska sprzedaży detalicznej.

Etykiety shrink sleeve

Jedną z technologii etykietowania wykorzystującą nowoczesne wzornictwo opakowań i cieszącą się obecnie sporym zainteresowaniem jest etykietowanie za pomocą rękawów termokurczliwych. Ten rodzaj etykietowania jest od dawna obecny w branży opakowaniowej, poprzez zastosowanie jako zabezpieczenie opakowań przed otwarciem, oraz częste użycie w celu tworzenia wielopaków promocyjnych. Ostatnio jednak etykieta shrink sleeve umożliwiła pojemnikowi i etykiecie stworzenie jedności. Dzięki „obkurczeniu” etykiety na opakowaniu ta dostosowuje się idealnie do kształtu pojemnika, a zarazem jednocześnie umożliwia wykorzystanie całej dostępnej powierzchni opakowania do promowania produktu. Na rynku obecnych jest wiele rodzajów folii o zróżnicowanych parametrach, można więc swobodnie dobrać etykietę shrink sleeve odpowiednią dla konkretnego pojemnika, który teraz może znacznie różnić się kształtem od tradycyjnego i zastosować ją tam, gdzie tradycyjna etykieta nie zdałaby egzaminu.

Szybki rozwój technologii pozwolił rynkowi etykiet shrink sleeve stać się najszybciej rosnącym działem w całej branży produkcji etykiet, z roczną stopą wzrostu szacowaną na 15 do 20 procent. Do elementów stymulujących ten wzrost możemy zaliczyć:

- zwiększoną prędkość urządzeń aplikujących etykiety shrink sleeve;
- wzrost ilości drukarń posiadających specjalistyczną wiedzę potrzebną do wytwarzania etykiet shrink sleeve, włączając w to zrozumienie idei zniekształceń graficznych, precyzyjny dobór powtarzalności oraz opanowanie technologii farb drukarskich;
- większy wybór folii termokurczliwych – PCV, OPS, PETG, oraz BOPP – umożliwiający lepsze spełnianie celów postawionych przed etykietą;
- rozwój rotograwiury oraz fleksografii umożliwiający nadruki ośmio- a nawet dziesięciokolorowe;
- rosnąca popularność opakowań pojedynczych (zarówno szklanych jak i plastikowych) mających zadbać o wygodę dzisiejszego konsumenta.

Etykiety shrink sleeve i szkło

Szklane opakowania i etykiety shrink sleeve tworzą zwycięskie połączenie. Wytrzymałe pojemniki ze szkła, mocno kojarzone z produktem o wysokiej jakości i dobrze chronioną zawartością, znoszą z powodzeniem wysoką temperaturę obecną podczas aplikacji etykiet shrink sleeve w tunelach obkurczających. Szkło zapewnia sztywną powierzchnię dla etykiet podczas obkurczania, wzmacniając jednocześnie odbiór produktu jako „topowego” podczas bezpośredniego kontaktu konsumentów z produktem.


Komentarze

  • a jaka jest cena w stosunku do tradycyjnej etykiety

    Rzeczywiscie wyglada ladniej lecz czy nie jest to zbyt drogie i czy taki sprzęt do tego typu opakowania jest dostępny!? Kto to sprzedaje?