...konstrukcja zapewnia łatwy i prosty sposób składania opakowania w sklepie. Zastosowanie płaskiego wykrawania pozwala w dowolny sposób kształtować obrys opakowania (głowa lwa oraz łapy), co umożliwia stworzenie ciekawej kompozycji od strony graficznej i ma znaczący wpływ na walory estetyczne produktu.

Producentem Opakowania "LION" jest lider Wielkopolski w produkcji najwyższej jakości opakowań z tektury falistej - TFP Sp. z o. o.
Za wyrób firma otrzymała Złoty Medal MTP na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK 2002.

Produkt nagrodzony w konkursie składa się z dwóch części stanowiących zintegrowaną całość:
- POS "Lion" - czyli Point of Sale - to opakowanie zbiorcze będące jednocześnie miejscem, gdzie umieszczone są wszelkie informacje dotyczące wyrobu, stanowi swoistą półkę sklepową oraz reklamę dla produktów jednostkowych eksponowanych w opakowaniu zbiorczym.

Opakowanie ekspozycyjne (POS) wykonane jest z tektury falistej laminowanej arkuszami zadrukowanymi w technice offsetowej. Zastosowano formaty z tektury falistej (fala B – wysokość fali 3mm) z materiałem pokryciowym wysokiej jakości (papiery o małej zawartości makulatury), co gwarantuje bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, zapewnia wysoką trwałość oraz odporność na działanie warunków zewnętrznych.

POS składa się z kilku elementów (formatów laminowanych, a następnie wykrojonych na wykrawarce płaskiej firmy Bobst). Wykrojone arkusze tektury łączone są z sobą, przy wykorzystaniu kleju introligatorskiego. Konstrukcja zapewnia łatwy i prosty sposób składania opakowania w sklepie.
Zastosowanie płaskiego wykrawania pozwala w dowolny sposób kształtować obrys opakowania (głowa lwa oraz łapy), co umożliwia stworzenie ciekawej kompozycji od strony graficznej i ma znaczący wpływ na walory estetyczne produktu (podstawowa cecha wyrobu).

- Display "Lion mały" - opakowanie zbiorcze do batonów, będące zarazem opakowaniem transportowym, nie wymagającym specjalnej ochrony i dodatkowych kosztów zabezpieczania wyrobów. Opakowanie to spełnia dwie podstawowe funkcje:

- ochronną (w trakcie transportu) - zabezpiecza produkt w czasie drogi od producenta aż do chwili dotarcia do punktu sprzedaży detalicznej.
Mając na uwadze takie przeznaczenie dobrano materiał, którego parametry wytrzymałościowe zapewniają bezpieczeństwo towaru. Użyto do produkcji falę "E" o grubości 2 mm z zastosowaniem papierów celulozowych.
- ekspozycyjną - "opakowanie na półce sklepowej zaprasza do zakupu ".
Efekt ten uzyskano dzięki wielokolorowemu nadrukowi, którego barwy mówią wiele o produkcie i zachęcają do zakupu. Dodatkowym elementem jest rozwiązanie konstrukcyjne, które z górnej klapy zamykającej tworzy "toper" – dodatkową powierzchnię pozwalającą na umieszczenie różnych informacji dotyczących produktu.

Produkcja opakowania odbywa się w poniższych etapach:
1. produkcja tektury falistej
2. zadrukowywanie w technice flexo
3. wykrawane na wykrawarce płaskiej
4. składanie oraz klejenie na składarko – sklejarce

Opisane powyżej wyroby (opakowanie LION i LION MAŁY) łączą dwie techniki drukarskie:
offset oraz wysokiej jakości flexo. Jest to innowacyjne rozwiązanie. Dotychczas bardzo rzadko łączono opakowania z tektury falistej wykonane w technice offsetowej z innymi technikami, a zwłaszcza flexo. Wynikało to z dużych różnic w jakości nadruku. Dzięki nowym technikom możliwe jest obecnie tworzenie kompozycji łączących nadruki offsetowe (laminowanie na tekturze falistej) z bezpośrednim nadrukiem flexo na tekturze falistej. Różnica jaka występuje w jakości jest tak nieznaczna, że dla przeciętnego konsumenta w praktyce nie jest do zauważenia.

Opakowania wykonane są metodą sztancowania, co gwarantuje powtarzalną jakość i niezmienność wymiarów. Wykrawanie płaskie jest metodą zapewniającą precyzję oraz utrzymanie parametrów wykrawania na takim poziomie, że otrzymywane opakowania spełniają wymagania związane z estetyką wyrobów oraz wizualizacją produktu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów przy produkcji tych opakowań ma na celu zapewnienie jak najwyższego poziomu zadruku offsetowego na POS jak również flexo na "małym Lionie".

Profil działalności TFP
- opakowania zbiorcze
- opakowania klapowe i fasonowe wykonane z tektur falistych z wielokolorowym nadrukiem techniką flexograficzną
- projektowanie nowych wzorów pudeł według potrzeb Klienta
- tektury faliste 3 i 5 warstwowe
- opakowania z tektury falistej z nadrukiem offsetowymWysoka jakość wyrobów oraz poziom zarządzania firmą TFP zostały niejednokrotnie nagrodzone przez niezależne instytucje (m. in. tytuł Złote Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Rynku, Certyfikat Wielkopolska Jakość, Medal Europejski). TFP posiada również wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2000.
Źródło: ''

Komentarze

  • TFP JEST LIDEREM I MA TAK ZOSTAĆ

    TFP jest liderem na polskim rynku i niech tak zostanie robią suuuuuuuuuper nadruki na suuuuuuuuper drukarni