Dzięki doświadczeniu zakładów RPC Containers Raunds w formowaniu niezwykłych kształtów w technologii rozdmuchiwania firma Westland zyskała opakowanie o intrygującym kształcie do swoich dwóch nowych produktów do pielęgnacji roślin.

Firma Westland, która jest jedna z wiodących brytyjskich marek na rynku środków do pielęgnacji i ochrony roślin, wytwarza szeroki asortyment innowacyjnych produktów. Firma wprowadziła niedawno do sprzedaży m.in. rewolucyjny gotowy do użycia środek chwastobójczy z rozpylaczem Resolva 24H™, który daje widoczny efekt w ciągu 24 godzin, oraz nawóz do roślin Nutri Plant Feed i do pomidorów Nutri Tomato Feed – oryginalne mieszanki naturalnych ekstraktów roślinnych działające w harmonii z naturalnym środowiskiem roślin i zapewniające im zdrowy wzrost.

Aby osiągnąć znaczący efekt na rynku, firma Westland zleciła biurom projektowym opracowanie koncepcji opakowań, które nadałyby produktom Resolva 24H™ i Nutri wysokie walory estetyczne oraz doskonałą funkcjonalność.

Jednocześnie ważna była wysoka jakość produkcji, aby możliwe było przekształcenie innowacyjnych pomysłów w przyciągające wzrok i praktyczne opakowania. Dział projektowy RPC Design współpracował z projektantami w celu przygotowania odpowiednich form umożliwiających wprowadzenie na rynek śmiałych projektów obu pojemników. Litrowy pojemnik Resolva 24H™ ma charakterystyczny asymetryczny kształt znakomicie ułatwiający trzymanie oraz szeroką powierzchnię na etykiety. Pojemnik Nutri, także litrowy, jest wyposażony w długi, zintegrowany z korpusem uchwyt dla wygody użytkownika oraz zamkniecie wielokrotnego użytku zapewniające ochronę produktu przez długi okres.

Pojemniki Resolva 24H™ są formowane z rozdmuchem przez RPC Raunds z jasnoniebieskiego HDPE, a Nutri są produkowane także z HDPE w wersji niebieskiej do nawozu do roślin i w wersji czerwonej do pomidorów.

Źródło: RPC
Źródło: ''