Międzynarodowe Targi Interpack w Düsseldorfie zgromadziły blisko 3 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 170 tysięcy gości. Na imprezie skierowanej przede wszystkim do przedstawicieli branży opakowań zaprezentowano najnowsze trendy i nowinki technologiczne, w tym rewolucyjne opakowanie stworzone w ramach współpracy SILBO z Mondi Group.

Opakowanie SKOG for food - efekt współpracy Silbo i Mondi Group - na targach Interpack 2017!

Rewolucyjne opakowanie stworzone we współpracy z polskim producentem SILBO zostało przedstawione podczas tegorocznej edycji targów Interpack w czasie konferencji prasowej Mondi Group z udziałem Petera Oswalda, obecnego Dyrektora Generalnego oraz Georga Kasperkovitsa - Dyrektora Generalnego oddziału Mondi Consumer Packaging.

SKOG for food - to w 100% biodegradowalne i kompostowalne opakowania do żywności nadające się do recyklingu. Dwustronna bariera Sustainex® na bazie biopolimeru, pokrywająca papier kraftowy certyfikowany przez FSC® to pierwsze rozwiązanie opakowania w pełni biodegradowalnego, przeznaczonego na wysoko wydajne automaty pakujące typu VFFS oraz flow - pack. Kombinacja surowców użytych do stworzenia tego opakowania umożliwia utrzymanie świeżości zapakowanych w nie produktów, a okienko pozwala na doskonałe ich zaprezentowanie.

- "Opakowanie posiada maksymalnie uproszczoną formę. Do jego produkcji nie wykorzystujemy klejów czy dodatkowych elementów wzmacniających. Zarówno opakowanie SKOG, jak i pozostałe opakowania SILBO drukowane są w technologii fleksograficznej przy użyciu wyłącznie farb na bazie wody. Nie stosujemy dodatkowych surowców, które mogłyby poddać w wątpliwość funkcję biodegradowalności czy kompostowalności tego opakowania. SKOG for food to opakowanie, któremu w aspekcie ekologicznym nie można zarzucić absolutnie nic" - podkreśla Marcin Śpiewok, Menedżer ds. Rozwoju SILBO.

Wieloletnim partnerem Mondi Group jest firma SILBO, produkująca zaawansowane technologicznie opakowania do żywności. To już drugie opakowanie stworzone wspólnie.

- "Posiadamy odpowiednią strategię, ludzi i partnerstwo - zwłaszcza z naszymi Klientami, by osiągnąć sukces" - powiedział podczas konferencji prasowej Peter Oswald, Dyrektor Generalny Mondi Group.

Mondi Group to międzynarodowa firma produkująca opakowania i papier, specjalizująca się również w uszlachetnianiu przy użyciu technologii ekstruzji polimerowej materiałów bazowych takich jak papier, folia, aluminium, tworzywa typu non-woven.

SILBO to ekspert w produkcji opakowań dla branży warzywno-owocowej. Świadome zarządzanie firmą, doświadczenie w branży, wypracowane know-how, znajomość rynku, stałe inwestycje i wprowadzane innowacje gwarantują, że proponowane przez SILBO rozwiązania są dopasowane do oczekiwań Klientów.

- "Targi INTERPACK były dla nas bardzo dobrą okazją do spotkań i rozmów z Klientami oraz partnerami. Obserwujemy rynek i stale szukamy nowych inspiracji. Stawiamy na konsekwentny rozwój, by poszerzać ofertę naszych opakowań, szczególnie tych w 100% biodegradowalnych" - podsumowuje Marcin Śpiewok.

 

Dowiedz się więcej na temat opakowania SKOG for food

 

Źródło: SILBO, Mondi Group