Innowacyjne opakowanie z tektury falistej dla przesyłek kurierskich zaprojektowane przez Smurfit Kappa Polska zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie World Star Packaging.

Opakowanie Smurfit Kappa Polska laureatem Światowego Konkursu Opakowań World Star

Konkurs organizowany jest przez Światową Organizację Opakowań (WPO), spośród 224 zgłoszeń z 32 krajów zostało wybranych 134 opakowań. Polska konstrukcja została wyróżniona w kategorii Food. Opakowanie dzięki specjalnym zawinięciom tektury i wkładce ochronnej dobrze zabezpiecza produkt w postaci zestawu dwóch butelek odżywek i kieliszka. Innowacyjne zastosowanie taśmy klejącej na zamknięciu klapy i na zawinięciach wkładki umożliwiło zmniejszenie powierzchni opakowania i redukcję zużycia materiału, a także skrócenie czasu formowania i zamykania.

„Think out of the box” – to myśl przewodnia dla naszych konstruktorów. Chcemy nie tylko produkować opakowania, ale przede wszystkim dostarczać gotowe rozwiązania opakowań. Innowacyjność Smurfit Kappa jest podstawą budowania długoterminowych relacji z naszymi klientami. – Jan Blankiewicz, SCM Manager Smurfit Kappa.

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie World Star Packaging odbędzie się w Meksyku w maju 2009.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie: www.worldpackaging.org.

Źródło: Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. - www.smurfitkappa.pl
Źródło: ''