Opakowanie kolekcji filmów polskiego reżysera „Wajda” zostało docenione jako produkt poligraficzny wysokiej jakości. W rywalizacji Art of Packaging zwyciężyło ono w kategorii Premium. Opakowanie zostało także głównym zwycięzcą konkursu, a dodatkowo jest nominowane do nagrody głównej światowego konkursu na najlepsze opakowanie – World Star, organizowanego przez Światową Organizację Opakowań WPO.

Opakowanie

Art of Packaging – to ogólnopolski konkurs na najlepsze opakowanie roku. Jest on organizowany od 2006 roku w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Głównym założeniem konkursu jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Nagrody w konkursie przyznawane są najbardziej twórczym, designerskim, innowacyjnym, marketingowym, technologicznym i przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniom, zaspokajającym gusta najbardziej wymagających konsumentów.

Firma TAKT nagrodzona została w konkursie ART OF PACKAGING w kategorii Art Of Packaging 2017 - Proffesional za najlepsze opakowanie roku. Nagroda została przyznana za projekt "Wajda". 

- „To wielki sukces i ogromne wyróżnienie dla nas, a zarazem szansa na pokazanie światu naszych polskich projektów i produkcji. Jesteśmy firmą z całkowicie polskim kapitałem, posiadamy bogate, 25-letnie doświadczenie, a opakowania wykonujemy nie tylko na rynek polski, ale również zagraniczny. Wydawnictwo „Wajda” to nietuzinkowe opakowanie obejmujące kolekcję filmów Andrzeja Wajdy oraz materiały dodatkowe. Skrzynia pełna skarbów w formie wielkiej księgi w obwolucie, odzwierciedlająca filmową karierę Andrzeja Wajdy. To niezwykła podróż, splatająca jego twórczość z literaturą, malarstwem i muzyką. Majestatyczna kolekcja obejmuje filmy, stanowiące przewarzającą część dorobku wielkiego polskiego artysty, jednego z najbardziej imponujących twórców światowej kinematografii. Forma wydawnictwa nawiązuje do kina, nacechowanego odwagą, dociekliwością, siłą i wysmakowanym rzemiosłem. Podróż przez filmowy świat Wajdy łączy w sobie wszystko, co w polskiej kulturze prawdziwe i jedyne w swoim rodzaju. Księga obrazuje dzieło życia Andrzeja Wajdy – człowieka – wielkiego Mistrza – jesteśmy ogromnie dumni z tej produkcji” - skomentowała Joanna Stanowicka-Ozga, Marketing Manager w firmie TAKT.

Księga składa się z albumu zawierającego kolekcję 40 filmów, wytłoczonych na płytach DVD oraz książki.

Prace Drukarni Takt będzie można obejrzeć na Targach Packaging Innovations (stoisko D1) już 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe.


Dowiedz się więcej o firmie TAKT

 

Art Of Packaging 

 

Poznaj pełną listę zwycięzców

 

Źródło: TAKT, Art Of Packaging