Rhopac to dedykowane urządzenie do druku opakowań. Dzięki technologii druku UV, mamy możliwość ekonomicznej produkcji wysokiej jakości wydruków na kartonie, nawet w pojedynczych nakładach.

Konstrukcja

Rhopac jest to ploter drukujący w technologii UV. Elementem drukującym są opatentowane głowice Durst Quadro Array zbudowane na podzespołach Spectra. Te same, które znajdują się w znanym modelu RHO 600. Macierzowa budowa głowic powoduje, że można osiągać wysokie prędkości przy zachowaniu małej kropli. Ploter ma możliwość druku w dwóch rozdzielczościach rzeczywistych (nie interpolowanych) tj. 600 lub 400 dpi. Umożliwia to osiągnięcie fotorealistycznej grafiki, czytelnych i ostrych tekstów o rozmiarze kilku punktów czy kodów kreskowych. W zależności od wersji Rhopac osiąga maksymalną prędkość 80 lub 150 m2/h!


Ploter Durst Rhopac


Materiały możliwe do zadruku na Durst Rhopac i wykonane opakowania

Durst Rhopac jest ploterem pracującym w systemie CMYK. Dodatkowo jest możliwość zadruku kolorem białym, kolorami spotowymi a nawet lakierem wybiórczym.

Oprócz pracy niskonakładowej, Rhopac jest przygotowany także do procesu produkcyjnego. Z obu stron jest możliwość zastosowania specjalnych stołów, z autoregulacją wysokości. Pierwszy dostarcza stos kartonu, który jeden po drugim jest ściągany i zadrukowywany, po czym trafia na drugi stół umieszczony po przeciwnej stronie urządzenia. To rozwiązanie zapewnia automatyzację pracy.

Podczas zadruku materiały, zostaną nadrukowane także markery cięcia i perforowania. Są one rozpoznawalne przez system tnący i-cut. Daje to możliwość kompletnej produkcji opakowania.

Rhopac jest sterowany za pomocą oprogramowania Durst User Software. Oprócz standardowych opcji sterowania procesem druku, daje ono możliwość kontroli kosztów, zużycia atramentów, itd.


Rhopack UV vs druk tradcyjny

Nie tylko opakowania

Rhopac to nie tylko druk opakowań kartonowych z tektury falistej. Ploter ma możliwość zadruku wszelkiego rodzaju innych podłoży o nie przekraczającej grubości 40 mm. Ciężar arkusza nie może przekraczać 50 kg. Daje to możliwość tworzenia materiałów POS, wydruków prototypowych, elementów wystawienniczych, reklamowych itd.

Ploter drukuje w technologii UV. Oznacza to, że atrament jest nieszkodliwy dla środowiska i nie posiada wyczuwalnego zapachu. W procesie polimeryzacji atrament jest utwardzany na podłożu za pomocą lamp UV, co w efekcie w czasie ułamku sekundy tworzy wytrzymałą strukturę o nasyconych kolorach i lekko błyszczącej powierzchni. Taki wydruk jest odporny na uszkodzenia mechaniczne a jednocześnie nie daje nieporządnych efektów na krawędziach i zgięciach.

Podsumowując, Durst Rhopac to cyfrowa maszyna dedykowana dla przemysłu opakowaniowego o uniwersalnym przeznaczeniu i jakości nie spotykanej w standardowych technologiach. Niezależnie czy drukujemy jeden czy tysiące egzemplarzy.


Źródło: ''