Przesuwa się rozpoczęcie pierwszej inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej na Felinie, jaką jest budowa fabryki puszek firmy Ball Packaging Europe.

- 24 kwietnia radni zajmą się zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego terenów w strefie - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina, odpowiedzialna za rozwój specjalnej strefy ekonomicznej na Felinie. Do tego czasu budowa fabryki nie ruszy.

Na 12,5 ha ziemi na Felinie spóła chce zbudować halę produkcyjną, magazyn, budynek obsługi technicznej i biurowiec. Fabryka będzie w stanie produkować dziennie ponad 2 mln aluminiowych puszek do piwa i napojów gazowanych. Większość z nich trafi do polskich browarów i do odbiorców na Białorusi i Ukrainie. Produkcja ma ruszyć w pierwszym półroczu 2009 roku. Wartość inwestycji to ok. 200 mln PLN.

Lubelskim zakładem będzie zarządzać utworzona w tym celu spółka Ball Packaging Europe Lublin. Pracę w Ball Packaging Europe Lublin znajdzie około 100 osób, przede wszystkim inżynierowie i technolodzy.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Źródło: ''