Firma RPC beauté Thornaby dokonała prawdziwej innowacji w oprawkach do szminek, tworząc swój opatentowany mechanizm Reveal, który oferuje wyjątkową funkcjonalność, łatwość produkcji oraz większe możliwości zdobienia.

Mechanizm Reveal powstał w wyniku prac prowadzonych przez RPC beauté Thornaby dla dużego klienta w ramach realizacji wartościowego projektu inżynieryjnego, mającego na celu ustalenie kluczowych cech funkcjonalnej oprawki do szminki. Projektant produktów John Richmond opracował nowy projekt mechanizmu pod katem tych właśnie cech, uwzględniając m.in. wygodę użytkowania, wymagania łańcucha dostaw oraz możliwości znakowania. Główna innowacją jest unikatowy mechanizm wysuwania i chowania szminki. Zamiast tradycyjnej metody wysuwania szminki do góry, w nowym projekcie chowana osłonka „odsłania” kosmetyk. Ta metoda zapewnia maksymalna stabilność zarówno dla konsumenta, jak i na liniach napełniających.

Dodatkową zaletą jest fakt, ze cześć „odsłaniająca” szminkę nie ma postaci spirali, dzięki czemu w procesie formowania powstaje gładka powierzchnia zewnętrzna doskonała do różnorodnych procesów zdobienia, co ułatwia znakowanie i personalizacje produktu. Do dostępnych możliwości należy m.in. pełne drukowanie na powierzchniach zaokrąglonych z wykorzystaniem folii zwykłej, holograficznej i barwnej, lakierowanie w celu uzyskania metalicznego wykończenia, dostosowywanie koloru do innych części oprawki lub do jej zawartości, a nawet całkowicie przezroczyste opakowanie zapewniające pełną widoczność koloru szminki.

Projekt Reveal jest bardziej ekonomiczny, ponieważ mniejsza liczba części ułatwia montaż i upraszcza produkcje form i urządzeń. Ponadto szerokie możliwości zdobienia oprawek Reveal eliminują potrzebę stosowania standardowego w branży korpusu w kształcie litery „A” z anodyzowanego aluminium. Upraszcza to strukturę łańcucha dostaw, umożliwiając pełną produkcję we własnych zakładach i niski dolny próg zamówień.

Źródło: RPC
Źródło: ''