Drukarnia ORION wyprodukowała 15 tysięcy kolorowych etykiet oznakowujących puszki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już za kilka dni, 4 lipca rusza ogólnopolska zbiórka pieniędzy pod hasłem STOP POWODZIOM. Przyłączcie się.

ORION – etykiety dla WOŚP
Każdy może pomóc
Czasami wydaje się, że aby firma zaangażowała się w akcję charytatywną trzeba wielkich pieniędzy lub nakładów pracy. Najważniejsze są jednak chęci. Jeśli chcemy z pewnością znajdziemy dla swojej firmy taką formę pomocy, która wykorzysta jej potencjał. Mając dobry, dostosowanych do swoich możliwości pomysł możemy ułatwić organizację jakiegoś przedsięwzięcia dzieląc się swymi umiejętnościami i wiedzą, wypożyczając sprzęt lub produkując dedykowane dla akcji materiały.

Oznakowane puszki
Wrocławska drukarnia ORION specjalizuje się w rozwiązaniach znakowania produktów przy pomocy etykiet samoprzylepnych drukowanych w technice fleksograficznej. Krystyna Dziewanowska kierownik sprzedaży w drukarni ORION – Cieszymy się, że mogliśmy pomóc robiąc to, co umiemy najlepiej. Dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyprodukowaliśmy 15 tysięcy etykiet samoprzylepnych. Etykiety zostaną wykorzystane do oznakowania puszek dla wolontariuszy z całej Polski. Mamy nadzieję, że kolorowe serduszka na puszkach dodatkowo wzmocnią rozpoznawalność wolontariuszy, co przyczyni się do sukcesu całej akcji – dodaje Dziewanowska.

4 lipca STOP POWODZIOM
Zbiórka pieniędzy pod hasłem STOP POWODZIOM jest organizowana przez Fundację Jurka Owsiaka. – Każda akcja WOŚP to wielkie przedsięwzięcie, a każda pomoc w jego organizacji jest ogromnym wsparciem – mówi Jacek Pawuska, główny koordynator akcji Stop Powodziom z WOŚP. – Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych przyjaciół z wielu firm po raz kolejny będziemy mogli wspólnie pomóc tym, którzy ucierpieli podczas majowych i czerwcowych powodzi. Zebrane podczas pierwszej lipcowej niedzieli pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu pomagającego likwidować skutki powodzi. Będą to min.: pompy, agregaty prądotwórcze, sprzęt dla ratowników i strażaków.

Spółka ORION włącza się również w inne akcje dobroczynności. Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa regularnie organizuje honorowe zbiórki krwi wśród swoich pracowników.– W ostatniej akcji w ORIONIE udział wzięło 21 osób, od 18 pobraliśmy ponad 8 litrów krwi – podsumowuje Joanna Pałka Z RCKiK.