Orkisz, jedyna w Polsce wódka czysta wyprodukowana z pradawnej odmiany pszenicy orkisz, dostępna jest w eleganckim opakowaniu. Delikatne, śnieżnobiałe pudełko podkreśla szlachetne pochodzenie wódki.

Orkisz. Born in Poland

Orkisz, marka premium z portfolio Polmosu Lublin, to wysokiej jakości wódka, wyprodukowana z jednego z najbardziej cenionego na świecie i najdroższego surowca, którego można użyć do produkcji alkoholu. Orkisz jest pradawną odmianą pszenicy, która przetrwała do dziś u podnóża polskich gór. W procesie powolnej destylacji wytwarza się z niej niewielkie ilości luksusowej wódki, którą cechuje niezrównana łagodność i subtelny smak.

Wyrafinowana prostota

Tak unikatowy na polskim rynku produkt wymagał odpowiedniej oprawy. Prosty i jednocześnie wyrafinowany design opakowania zdecydowanie podkreśla szlachetność trunku, a ozdobne tłoczenia, które znalazły się na froncie pudełka odkrywają całą tajemnicę tego niezwykłego alkoholu. Uwagę przykuwa logotyp marki, obrysowany złotą nitką. Uszlachetniony, śnieżnobiały materiał, z którego zostało wykonane pudełko, delikatne zdobią złote kłosy Triticum Spelta L. podkreślające ekskluzywność surowca i jego rzadkie pochodzenie. Opakowanie zostało zaprojektowane prze Brandy Design.

Smak lubelskiego Orkiszu został doceniony w Londynie, gdzie wódka zdobyła Brązowy Medal w konkursie wyrobów alkoholowych Vodka Challenge, organizowanym przez Drinks International. To właśnie walory smakowe doceniło międzynarodowe jury, nagradzając Orkisz w kategorii Best Premium Vodka.


Źródło: ''