Dnia 24 marca 2009 w Tychach odbyła się uroczystość otwarcia zakładu produkcyjnego Corenso Poland. Jest to najnowszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny należący do grupy Corenso United (będącej częścią koncernu StoraEnso).

W uroczystości otwarcia wzięli udział Prezydent Miasta Tychy – Pan Andrzej Dziuba, Prezes Corenso United Pan Pekka Suursalmi, Prezes Stora Enso Poland SA Pan Jerzy Janowicz oraz klienci i kadra zarządzająca firm Corenso i StoraEnso.

Corenso jest producentem tulei papierowych zwijanych spiralnie i równolegle zatrudniającym ok. 1200 pracowników w 10 krajach i produkującym ok. 280 tys ton tektury i 285 tys ton tulei tekturowych rocznie. Powstanie Corenso Poland jest efektem dynamicznego rozwoju firmy na rynkach europejskich a nowy zakład swoim zasięgiem obejmie Europę środkowo-wschodnią.Tuleje Corenso znajdują zastosowanie w produkcji papieru, folii (PE, BOPP i innych), taśm, opakowań papierowych oraz w produkcji tkanin i wykładzin. Corenso produkuje tuleje o średnicy wewnętrznej od 50mm do 330mm, grubości ścianek od 5mm do 20mm i długości od 110mm do 11000mm, w różnych klasach odporności na zgniatanie. Niebawem powstanie druga linia produkująca tulejki o małych średnicach (28-50mm) i cienkich ściankach (1-5mm).

Źródło: Corenso Poland - www.corenso.com
Źródło: ''