Targi Poznańskie oraz Firma Abrys sp. z o.o. z Poznania zapraszają podczas Targów TAROPAK 2003, na otwarte forum OPAKOWANIA A EKOLOGIA.

Od stycznia 2002 r recykling stał się dla wielu firm bardzo kosztownym obowiązkiem. Ustawa "o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarki niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej" nałożyła na przedsiębiorców obowiązek odzysku i recyklingu.
Problemem jest wciąż finansowa strona organizacji systemu selektywnej zbiórki odpadów.
Z tego właśnie powodu szczególnie ważne jest nawiązanie partnerskiej współpracy samorządów z przedsiębiorstwami odbierającymi i pozyskującymi odpady oraz organizacjami odzysku.

Forum przebiegać bedzie pod tematem: Recykling odpadów – moda czy racjonalna konieczność?
Omówione zostanie także ujęcie opakowań w krajowym planie gospodarki odpadami oraz perspektywy selektywnej zbiórki w związku z wejściem do UE.

Organizatorzy zapraszają do udziału w seminarium dnia 16 września 2003 r., godz. 10.00 – 14.00 na terenie MTP, sala konferencyjna pawilonu 28 sala B
Forum polecamy: organizacjom odzysku, firmom zajmującym się przetwórstwem odpadów oraz producentom opakowań.

Stronę samorządową reprezentować będą urzędy marszałkowskie gminne, miejskie i powiatowe, celowe związki gmin, przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej oraz eksploatatorzy obiektów gospodarki odpadami.

Udział jest bezpłatny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń udziału. Dokładny plan tematów zostanie podany na początku sierpnia.

Elektroniczny formularz zgłoszenia
Źródło: ''

Komentarze

 • eko opakowania

  Też uważam, że opakowania powinny zostać zamienione na te przyjazne środowisku. Takie z pewnością można znaleźć na stronie http://polfol.pl

 • taktak

  też tak sądzę . zapraszam : http://infobot.pl/r/1GpK

 • gra pozorów

  - czy wy nie widzicie ,rozejrzyjcie się dookoła co za ekologia ?
  - nie wystarczy nadrukować na torbach foliowych że są biodegradowalne
  to taki sam śmieć tylko z nadrukiem...jak można być takim zakłamanym..

 • Przemyslenia

  Myslę, że powinniśmy przejść na eko opakowania to rozwiąże problem. Polecam tekturę - http://www.radpak.info/