Wybór odpowiedniej owijarki zależy od wielu czynników – od rodzaju towaru, jego gabarytów, stabilności, warunków pracy maszyny, poziomu automatyzacji czy w końcu ilości dziennie owijanych palet. Nasi konsultanci chętnie pomogą w wyborze urządzenia.

Kontakt Polpack

Zasadność inwestycji w półautomatyczną owijarkę do palet pojawia się w momencie owijania 8-10 palet dziennie. Dzięki temu możemy mieć wymierne oszczędności zużytej folii stretch (np. stosując maszyny z rozciągiem folii stretch), znacznie poprawiamy stabilizację palety, zwłaszcza w najbardziej istotnym punkcie – na dole, gdzie za pomocą folii stretch łączymy ładunek z paletą, oraz dbamy o ergonomię pracy.

Stosowanie owijarek półautomatycznych jest zalecane, jeśli nie planujemy wdrożenia automatycznej paletyzacji ładunków na paletach. Natomiast jeśli planujemy wdrożenie robotów do paletyzacji, wówczas warto zastanowić się nad zakupem automatycznej linii do owijania palet – np. Wrapper VO.

Środowisko przemysłowe, wszelkiego rodzaju produkcja i dystrybucja to miejsca wymagające szczególnej niezawodności. Zdajemy sobie sprawę, że od produkowanych przez nas maszyn użytkownicy wymagają niezawodności w każdych warunkach! Dlatego nasi specjaliści zawsze analizują potrzeby klientów, a następnie dobierają odpowiednie rozwiązanie. Zdarza się, że owijarki mają pracować w środowisku o dużej wilgotności ze skrajnymi temperaturami i innymi czynnikami wymagającymi odpowiednio wytrzymałej konstrukcji. Do tego typu zastosowań projektujemy i oferujemy maszyny specjalne tzn. wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, stosujemy dodatkowe wzmocnienia, odpowiednio wzmocnione elementy automatyki, elektroniki i napędu.

Owijarki firmy Polpack to nie tylko owijanie palet folią. Niejednokrotnie owijanie odbywa się na mniej typowych towarach takich jak stolarka okienna, drzwi, ramy, skrzynie czy inne nietypowe ładunki.

Zarówno automatyczne, jak i półautomatyczne owijarki mogą być doposażone w wiele opcji dodatkowych:

  • ramy do zabetonowania
  • odcinanie folii
  • przenośniki rolkowe
  • system ważenia palet
  • dedykowane uchwyty (np. na drzwi/okna)
  • i wiele innych

Analizując portfolio naszych klientów wyrażnie widać, że Wrappery wybierane są przez klientów z wielu branż i doceniają je klienci z całej Europy. Nasze maszyny wielokrotnie były nagradzane za innowacyjne rozwiązania podczas targów w Polsce i Europie.

Produkujemy zarówno półautomatyczne owijarki do palet, jak i automatyczne linie. Na życzenie wykonujemy maszyny ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

automatyczne linie do owijania palet

Na rynku jesteśmy od prawie 30 lat. Dzięki naszemu doświadczeniu w budowie maszyn jesteśmy w stanie zaproponować pełen zakres owijarek. Od manualnych przez półautomatyczne po najbardziej profesjonalne linie automatyczne. Sprzedaliśmy już około 2000 tego typu maszyn w różnych konfiguracjach dla wszelakich branż. Niejednokrotnie Nasze urządzenia były wyróżniane podczas największych targów w Polsce i Europie. 8 oddziałów w Polsce pozwala na błyskawiczny kontakt z klientami z Polski, jak i zza granicy, którzy zaufali nam dzięki innowacyjność, bardzo prostej obsłudze oraz bezawaryjności.

Owijarki Wrapper są od podstaw projektowane i budowane w Polsce.

Każda z wyprodukowanych przez nas maszyn objęta jest pełną 24-miesięczną gwarancją. Zapewniamy szybką reakcję na zgłoszenia serwisowe oraz dostęp do wszystkich części zamiennych. Gwarantujemy najwyższą, powtarzalną jakość i niezawodność.

 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem linii modelowych produkowanych przez nas owijarek:

Wrapper SE

Wrapper SE to nasz podstawowy model i jednocześnie bestseller! Użytkownicy doceniają jej kompaktowe wymiary, mobilność dzięki kieszeniom transportowym, bogatemu wyposażeniu standardowemu i prostej obsłudze.

wrapper SE

Foliarka Wrapper SE oferuje możliwość pracy w trybie automatycznym lub ręcznym - w zależności od potrzeb. Wbudowana w standardzie fotokomórka ustalić wysokość palety. Czytelny sterownik Jazz jest w stanie zapisać 10 dowolnie skonfigurowanych programów oraz ustawić 4 tryby owijania. Wysokość kolumn: 2000 mm, 2300 mm oraz 2600 mm. Są dedykowane do palet o wadze do 1500 kg, ale znając wcześniej potrzeby przyszłych użytkowników możemy ją wzmocnić nawet do 5000 kg

Wrapper SA

Wrapper SA to linia owijarek od samego początku projektowanych i budowanych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

vrapper sa

Maszyny te mogą być wyposażone:

  • w stabilizujący docisk pneumatyczny – dedykowany dla towarów wysokich, lekkich, niestabilnych podczas owijania;
  • w  talerz z wycięciem typu E – dedykowany do produktów, dla których podjazd na rampę może skutkować przewróceniem lub destabilizacją ładunku na palecie;
  • talerz o średnicy 2000 m – dedykowany dla palet, skrzyń o dużych, niestandardowych wymiarach – o przekątnej nawet 3800 mm!;
  • wykonanie INOX lub stal kwasoodporna – dla najtrudniejszych warunków pracy maszyn tj. wilgotność, niska temperatura, bezpośredni kontakt z bardzo mocną chemią.

Wrapper Evolution

Wrapper Evolution  jest najbardziej zaawansowany model maszyny z dwumotorowym rozciągiem folii. Dzięki czemu użytkownik może płynnie regulować rozciąg folii, który generuję redukcję kosztów na wybranych rodzajach folii stretch. Dzięki zaawansowanej konstrukcji wózka z folią maszyny te mogą być wyposażone w automatyczne odcinanie folii lub system sznurkowania folii stretch – dzięki temu jesteśmy w stanie znacznie poprawić stabilizację ładunku na palecie lub owinąć ją w sposób umożliwiający składowanie palety w automatycznym magazynie. Wrappery Evolution mogą być konfigurowane podobnie jak Wrappery SA – czyli pełne dostosowanie owijarki do potrzeb użytkownika.

vrapper evolution

Maszyny te dzięki przekonstruowanej konstrukcji kolumny są przystosowane do docisku elektrycznego – dzięki temu rozwiązaniu nie jest wymagane przyłącze powietrza w miejscu pracy foliarki i dodatkowo nie jesteśmy ograniczeniem długością skoku/zakresu pracy siłownika.

Wrapper VO

Automatyczna linia do owijania palet Wrapper VO  jest  profesjonalną maszyną do automatycznego owijania palet folią stretch w zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych lub magazynach. Dzięki budowanym pod zamówienie dodatkowym systemom transportu palet jesteśmy w stanie  zintegrować maszynę z istniejącą już linią produkcyjną.

vrapper vo

Wrapper VO często jest częścią celi do paletyzacji palet. Przykładem takiego rozwiązania jest integracja ze stanowiskiem EtE Pallet – dzięki temu otrzymujemy pełną automatyzację procesu paletyzacji i dalszego zabezpieczenia palety folią stretch lub siatką. Na życzenie są dostępne dedykowane systemu transportu palet.

Wrapper VR

WRAPPER VR  owijarka przeznaczona dla producentów drzwi i okien, znaków drogowych oraz innych nietypowych produktów.

vrapper vr

Ta wersja maszyn za każdym razem jest projektowana od nowa pod potrzeby użytkownika. Oferujemy nawet kolumny o wysokości 5000 mm z trzema pneumatyczny siłownikami, dzięki którym mamy bardzo szeroki zakres regulacji docisku.

Roboty do owijania palet LEO i LEONARDO

Uzupełnieniem naszej oferty są samojezdne roboty do owijana palet LEO i LEONARDO. Największą zaletą tych urządzeń jest ich mobilność oraz przestrzeń tylko 75 cm wokół palety, aby robot mógł się swobodnie poruszać.

samojezdny robot do owijania leo

W przeciwieństwie do owijarek stacjonarnych to robot jeździ wokół palety. Jest to idealne rozwiązanie dla produktów, które są niestabilne lub mają gabaryty, uniemożliwiające pakowanie na owijarkach z talerzem obrotowym. Roboty do owijania palet zostaną również docenione tam, gdzie zabezpieczanie palet odbywa się w różnych miejscach o różnym czasie. Roboty LEO i LEONARDO wystarczy „zaprowadzić” do palety, a po wciśnięciu przycisku „START” maszyny te same owiną paletę/skrzynię folią stretch.

 

W oferowanych przez nas systemach zabezpieczania szerokiej gamy ładunków mamy dedykowane folie stretch o różnych rozciągach, grubościach i stopniu klejenia. Dzięki temu nasi klienci, decydując się na współpracę z nami, otrzymują kompleksowe i pewne rozwiązanie zabezpieczenia ładunku na czas wysyłki i magazynowania.

Dzięki produkcji maszyn w Polsce, blisko 30 letniemu doświadczeniu i sieci 8 oddziałów w Polsce otrzymują Państwo wysokiej jakości rozwiązania w przystępnej cenie, profesjonalne doradztwo oraz wsparcie serwisowe każdego dnia.

Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty!

Sprawdź naszą ofertę owijarek