Produkowany przez Innovia Films, kompostowalny, bazujący na celulozie materiał NatureFlex™ NVS pomaga poszerzać wiedzę na temat zdrowego żywienia we włoskich szkołach.

Owoce dla szkół pakowane w folię kompostowalną.
Finansowany przez Unię Europejską program ˝Frutta nelle Scuole˝ (˝Owoce w szkole˝) zapewnia dzieciom w wieku 6-11 lat otrzymanie pojedynczo pakowanych porcji świeżych owoców w trakcie pobytu w szkole.Przezroczysta folia NatureFlex™ NVS, wykorzystana w tym zastosowaniu, jest przetwarzana i sprzedawana firmom pakującym przez przedsiębiorstwo CORAPACK Srl, założone przez Massimo Radice. Firma Corapack posiada wieloletnie doświadczenie w perforowaniu i zadruku różnego rodzaju folii elastycznych.

Fabrizio Radice, Sales Manager w firmie Corapack, wyjaśnił ˝Folia NatureFlex™ NVS jest idealna do pakowania owoców, ponieważ nie tylko chroni produkt wewnątrz opakowania poprzez swoją średnią przepuszczalność wilgoci, ale również oferuje dobre właściwości użycia na maszynach oraz dobrze się zadrukowuje, zapewniając tym samym ładny wygląd opakowania. Dodatkowo folia ta oferuje doskonałe właściwości dla środowiska, ponieważ jest kompostowalna i powstaje z surowców odnawialnych˝.

Rozpoczynając swój ˝żywot˝ jako produkt naturalny, drewno (pozyskane ze specjalnych plantacji, prowadzonych zgodnie z zasadami dobrej gospodarki leśnej, atest FSC lub równoważny), folie NatureFlex™ są certyfikowane zgodnie z normami dotyczącymi kompostowania zarówno w kompostownikach przydomowych jak i kompostowniach przemysłowych, oraz mogą być utylizowane w procesie fermentacji beztlenowej.

Folie NatureFlex™ oferują wiele zalet w procesach pakowania i przetwarzania, takich jak naturalne właściwości zagięcia i antystatyczność, odporność na tłuszcze i oleje, dobra barierowość wobec gazów, aromatów i olejów mineralnych, oraz szeroki zakres temperatur zgrzewu.

˝Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tym projekcie, wspierając naszego klienta, który zastosował folię NatureFlex™ NVS w projekcie ˝Frutta nelle Scuole˝. Projekt ten zachęca dzieci w szkołach do spożywania świeżych owoców, które dzięki opakowaniu z folii NatureFlex™ utrzymywane są w doskonałych warunkach˝, stwierdził Giorgio Berton, TS&D Specialist w firmie Innovia Films.

Folia NatureFlex™ NVS została specjalnie zaprojektowana, by oferować poprawioną sztywność w warunkach chłodniczych oraz kontrolowany poziom przepuszczalności wilgoci wraz ze zgrzewalnym, podatnym na obróbkę powleczeniem, zastosowanym po obu stronach folii.


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt:
Patricia Potts, Dyrektor ds. Komunikacji Globalnej lub Zena Bergmann, Asystent PR:
Innovia Films Ltd., R&D Centre, Wigton, Cumbria, CA7 9XX, UK
Tel. +44 (0) 16973 42281 Fax: +44 (0) 16973 41452
E-mail: patricia.potts@innoviafilms.com / zena.bergmann@innoviafilms.com

www.innoviafilms.com
Więcej informacji o firmie Corapack: www.corapack.com
NatureFlex™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Innovia Films Group.
Innovia Films Ltd jest czołowym producentem dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (NatureFlex™ & Cellophane™) wytwarzanych w zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii i Australii. Firma zajmuje wiodące miejsce na światowych rynkach etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych, powlekanych folii opakowaniowych, folii do owijania oraz folii biodegradowalnych i kompostowalnych. Innovia Films zatrudnia około 1,350 pracowników na całym świecie, kładąc nacisk na wysoką jakość produktów specjalistycznych, bardzo dobre relacje z klientami, działalność badawczo-rozwojową oraz maksymalnie wysoki poziom świadczonych usług serwisowych.

Folia NatureFlex™ NVS, przetworzana przez firmę Corapack, wykorzystana do pakowania owoców przeznaczonych do dystrybucji we Włoszech, jako część finansowanego przez Unię Europejską projektu ˝Frutta nelle Scuole˝ (˝Owoce w Szkołach˝).

Źródło: ''