Kryzys to najlepszy czas dla innowacji i szukania optymalnych rozwiązań dla biznesu. Właśnie dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się dziś usługa pakowania kontraktowego, czyli zlecanie pakowania własnych produktów wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. Odpowiedzią na ten trend jest oferta firmy Sealed Air.

Pakowanie kontraktowe – najnowsze trendy  w outsourcingu usług pakowania


Redukcja kosztów i mniejsza skłonność do podejmowania ryzyka to typowe zachowania przedsiębiorców w czasach trudnych dla gospodarki. Dlatego też wiele firm decyduje się na zlecanie usług pakowania własnych wyrobów na zewnątrz.

To właśnie do zewnętrznych firm pakujących kieruje swoją ofertę Sealed Air – firma specjalizująca się w dostarczaniu kompletnych systemów pakowania dla przemysłu. „Pakowanie kontraktowe przynosi wiele korzyści firmom z niego korzystającym. Doprowadza nie tylko do obniżenia kosztów produkcji, ale i zwiększenia elastyczności bez konieczności nowych inwestycji. Poza tym, zlecenie pakowania firmom zewnętrznym daje z reguły możliwość uzyskania wyższej jakości opakowań” – mówi Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej
i Centralnej.Obecnie jednym z najbardziej widocznych trendów jest świadczenie usług pakowania przez podmioty nieprowadzące wcześniej takiej działalności. Przykładem może być wprowadzenie przez firmy logistyczne do swojej oferty (w ramach strategii Just-in-time) obok usług transportowych, także usług pakowania. Firmy opakowaniowe powstają również w pobliżu centrów logistycznych lub obok dużych klientów.

Bez względu na lokalizację i charakter firm pakujących, Sealed Air wspiera je w świadczeniu wysokiej jakości usług. Firma oferuje bogaty asortyment materiałów i urządzeń – m.in. najbardziej popularne na rynku folie termokurczliwe Cryovac® oraz maszyny pakujące Shanklin®.

Wszystkie folie Sealed Air są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być wykorzystywane przez większość urządzeń pakujących dostępnych na rynku. Jednymi z najbardziej wydajnych i sprawdzonych są maszyny Shanklin®, cieszące się opinią trwałych, niezawodnych i łatwych w obsłudze. Mogą być wykorzystywane do pakowania produktów różnej wielkości, pakowanych pojedynczo lub w multipaki.Sealed Air oferuje także uniwersalną i szeroko stosowaną folię termokurczliwą Cryovac® IMPACT oraz całkowicie nową, rewolucyjną technologicznie folię Cryovac CT-301. Dzięki ich unikatowym właściwościom mechanicznym i optycznym opakowane produkty lśnią na sklepowych półkach, będąc w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki transportu i składowania.

Sealed Air współpracując z firmami świadczącymi usługi pakowania zewnętrznego realizuje zarówno zlecenia bieżące, jak i długoterminowe. Dzięki globalnemu zasięgowi, dobrze rozwiniętej sieci dystrybucji oraz lokalnym specjalistom i doradcom technicznym Sealed Air zapewnia rozwiązania przystosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

„Coraz więcej firm szuka zautomatyzowanych systemów do pakowania w folię termokurczliwą. Oprócz jakości samych urządzeń kluczowym jest, aby także folia posiadała parametry techniczne wysokiej jakości. Powinna ona chronić produkt w procesie dystrybucji i składowania, przedłużać jego trwałość oraz zapewniać estetyczny wygląd. Oczywiście folia musi również umożliwiać szybki i niezawodny proces pakowania. – podkreśla Sławomir Kwiatkowski.

Zewnętrzne firmy pakujące oczekują od swoich dostawców przede wszystkim wielofunkcyjności urządzeń. Powodem jest różnorodność pakowanych produktów - od wyrobów FMCG do książek i DVD/CD. Są również tacy, którzy realizują zlecenia na tyle jednolite pod względem produktowym, że zależy im głównie
na wydajności maszyn. Sealed Air spełniając wszystkie te potrzeby, wyznacza standardy branży i utrzymuje pozycję globalnego lidera technologii opakowań termokurczliwych.


Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80% światowej populacji.
Produkty oferowane przez Sealed Air to między innymi folie termokurczliwe Cryovac® i Opti®, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin®.

Materiały oraz systemy do pakowania świeżej żywności, oferowane pod marką Cryovac®, umożliwiają bezpieczną i wydajną dystrybucję łatwo psujących się produktów spożywczych. Materiały te obejmują opakowania z folii termokurczliwej oraz worki, laminaty bez właściwości obkurczania oraz maszyny pakujące.
Termokurczliwe materiały opakowaniowe są szeroko stosowane tam, gdzie szczególnie liczy się zabezpieczenie produktu i jego doskonały wygląd. Ich oferta obejmuje marki folii termokurczliwych Cryovac® i Opti®.
Rozwiązania Sealed Air chronią i zabezpieczają produkty klientów poza magazynami i w trakcie transportu oraz w caymo łańcuchu dystrybucji. Sealed Air inwestuje w prowadzenie badań umożliwiających rozwój światowej technologii opakowań.

Kontakt dla mediów:
Adrian Słojewski: adrian.slojewski@cohnwolfe.pl

Firma Sealed Air (notowana na Giełdzie w Nowym Jorku NYSE), założona w 1960 roku, jest wiodącym na świecie producentem innowacyjnych materiałów opakowaniowych i maszyn pakujących do opakowań ochronnych, reprezentacyjnych i opakowań do żywności. Siedziba Sealed Air znajduje się w Elmwood Park, New Jersey (USA).
Źródło: ''