Pakowanie produktów metodą Skin-Pack to przede wszystkim niskie koszty produkcji i bardzo dobra ekspozycja produktu w opakowaniu. Dowiedz się więcej o technologii.

Pakowanie metodą Skin-Pack – zobacz jej zalety

Metoda Skin-Pack jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. System pakowania umieszcza produkt na specjalnej podkładce, a następnie maszyna pokrywa ją szczelnie przylegającą folią. Pakowanie w tym systemie oznacza solidne przymocowanie przedmiotu do kartonu. Folia rozgrzana i zmiękczona przez system grzałek zostaje opuszczona na pakowany przedmiot i karton, a następnie przyssana do niego przez pompę próżniową. Materiał ściśle przylega do pakowanego towaru, tworząc przezroczystą „skórę” – stąd nazwa metody: „Skin-Pack”. Tak przygotowane opakowanie gotowe jest do pocięcia na kartoniki jednostkowe, które trafia do sprzedaży. Metoda Skin-Pack przeznaczona jest do pakowania dowolnego asortymentu z wyjątkiem dużych, gabarytowych artykułów o ostrych krawędziach i rogach lub bardzo drobnych i sypkich artykułów. 

W zależności od pakowanego produktu odpowiednio dobiera się wielkość docelowego opakowania jednostkowego, grubość, jakość kartonu i folii oraz grafikę, a także zależy to od wymagań konkretnego Klienta, dotyczących walorów estetycznych i funkcjonalnych takie opakowania. Specjalne kartonowe podkłady oraz folie typu Skin można zakupić u wyspecjalizowanych w tej dziedzinie dostawców, którzy przygotowują je pod konkretny wymiar. Pakowanie produktu w specjalną folię wykonywane jest przy użyciu maszyny do Skin-Pack. Następnie produkt przekazywany jest do wykrawarki walcowej (rolsztancy) lub gilotyny. 

Zobacz maszyny do pakowania Skin-Pack od firmy Polpack

Pakowanie Skin-Pack to idealne zabezpieczenie dla produktów spożywczych, ale także galanterii biurowej i metalowej, części samochodowych, armatury sanitarnej, artykułów przemysłowych. Metoda ta pozwala nie tylko na idealne wyeksponowanie produktu, ale również zamieszczenie informacji marketingowej w formie nadruku na kartonach (logo, adres, kod kreskowy). Wśród innych zalet na pewno znajdzie się większa trwałość produktów zapakowanych w ten sposób. Technologia pakowania Skin-Pack zapewnia niskie koszty produkcji, wysoką trwałość opakowania, stabilność zapakowanego produktu oraz zabezpieczenie przed kurzem, uszkodzeniami i korozją. Ponadto opakowanie jest ekologiczne, co wiąże się z niskimi opłatami produktowymi.