PKB, wirtuoz wieloformatowy, prezentuje COSMO, nową maszynę rotacyjną dla przemysłu kosmetycznego o wydajności 200 cykli na minutę.

Firma PKB od ponad 50 lat opracowuje, produkuje i oferuje do sprzedaży maszyny do pakowania produktów płynnych i półpłynnych dla przemysłu perfumeryjnego i kosmetycznego. Doświadczenia zdobyte w tej specyficznej dziedzinie jaką jest konfekcjonowanie produktów, pozwalają dzisiaj na przyznanie firmie miana "wirtuoza wieloformatowego".
Rzeczywiście, szczególna i unikalna struktura maszyn pozwala użytkownikowi na stosowanie bez trudności 5,10,15,20, 25 a nawet do 70 różnych formatów opakowań.

Gama stosowanych produktów jest bardzo szeroka: wody toaletowe, wody perfumowane, wody kolońskie, perfumy, płyny po goleniu, płyny do włosów, mleczka, olejki do opalania, żele, szampony, odżywki do włosów, farby do włosów, pianki do kąpieli, żele pod prysznic, mydła pod prysznic, mydła w płynie, lakiery do paznokci, zmywacze, podkłady pod makijaż, płyny do demakijażu, dezodoranty, sztyfty itp.

Firma PKB opracowała nową, rotacyjną maszynę do konfekcjonowania produktów o wydajności 200 cykli na minutę – COSMO. COSMO jest maszyną do napełniania i zamykania opakowań płynnych i półpłynnych produktów kosmetycznych (szampony, odżywki, farby do włosów, żele pod prysznic, pianki do kąpieli, mydła pod prysznic, mydła w płynie, mleczka, płyny do włosów, podkłady pod makijaż, dezodoranty, sztyfty ...) o pojemnościach od 30 do 500ml, z wydajnością 200 cykli na minutę.
Aby stawić czoło trudnościom związanym z różnorodnością produktów (roztwory wodne, produkty oleiste, produkty lepkie, pianki, spraye, roztwory alkoholowe...) i wymaganiom wysokiej wydajności PKB zdecydowało się na szczególne rozwiązanie konstrukcyjne COSMO. Dla optymalizacji czynności profilaktycznych i czyszczenia maszyny zastosowano serię 16 pomp ceramicznych połączonych z zaworami membranowymi co pozwoliło uniknąć zbędnych połączeń i umożliwiło konfigurację bez stref czasowego magazynowania produktów.
COSMO - fragment maszyny napełniająco-zamykającej z serią 16 pomp ceramicznych połączonych z zaworami membranowymi
Te nowe technologie czynią z COSMO kompromisowe i proste rozwiązanie odpowiadające precyzyjnie na wymagania i potrzeby rynku. Należy odnotować, że zmiana formatu opakowania odbywa się szybko i bez użycia specjalnych narzędzi (zasada SMED).
Podtrzymując zasadę prostoty konstrukcji swoich maszyn, PKB wprowadza najbardziej zaawansowane technologie aby przygotować klientom najbezpieczniejsze i nowoczesne rozwiązania problemów pakowania produktów. Takie rozwiązania przyczyniły się do uzyskania doskonałego stosunku jakości do ceny maszyn, szczególnie w przypadku produkcji dużej ilości formatów opakowań.

Znaczące korzyści ekonomiczne użytkownika:
• Produkcja różnych typów i wielkości flakoników nie jest już problemem
• Park maszynowy jest znacznie uproszczony
• Zmniejszenie powierzchni produkcyjnej
• Zmniejszenie kosztów utrzymania ruchu
• Ceny maszyn są niższe w porównaniu do kompletnych linii
• Produkcja butelek o różnych formach i wielkościach w małych ilościach jest również opłacalna

Pomiędzy swymi różnymi wyrobami PKB rozwija ciągle półautomatyczną maszynę do napełniania/zamykania - ROBO, która napełnia, zakręca i/lub zaciska i/lub zatyka flakoniki i korki, z częściowo ręczną obsługą. Ta maszyna może być uzupełniona przez transporter, pracujący w obiegu, który wyposaża się w moduł zamykania flakonów. Możliwe jest dodatkowe wyposażenie, na końcu linii, w podajnik flakonów i wymienny moduł dystrybucji konfekcjonowanych produktów zawierający pompy, kapsuły itp., który pozwala na szybkie wprowadzenie automatyzacji pakowania w przypadku wielkiej serii produkcyjnej, podnosząc znacząco wydajność.


Ta linia znajduje zastosowanie szczególnie w firmach konfekcjonujących produkty, ale również jest stosowana przez producentów wyrobów perfumeryjnych i kosmetycznych którzy napotykają na trudności związanie z częstą zmianą formatów opakowań.

Dla uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Przedstawicielstwo w Polsce:
KALMAR-PAC
Jacek Andrzejewski
ul. Oksywska 38
01-694 Warszawa
tel. 022/8339305 lub 0602103386
fax. 022/8324200
E-mail; kalamar-pac@post.pl
Źródło: ''