Pakowanie wielkogabarytowe w folię termokurczliwą polega na ścisłym jej obkurczeniu wokół zabezpieczanego przedmiotu poprzez traktowanie folii strumieniem ciepłego powietrza.

Pakowanie wielkogabarytowe w folię termokurczliwą z TECHNO

Dzięki właściwościom folii termokurczliwej, pod wpływem ciepła obkurcza się ona ściśle przylegając do pakowanego przedmiotu i tworząc jednolitą powierzchnię. Folia stanowi zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, kurzem, wilgocią, wiatrem oraz uszkodzeniami mechanicznymi - zarysowaniami, odpryskami. Szczególnie tego typu pakowanie wykorzystywane jest podczas transportu czy też przechowywania przedmiotów "pod gołym niebem" w okresach niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Pakowanie termokurczliwe sprawdza się praktycznie w każdej branży. Za pomocą folii termokurczliwej pakowane mogą być: pojazdy, maszyny, urządzenia, kontenery, rusztowania, łodzie, jachty, żaglówki, przyczepy samochodowe, kampery, autobusy, a nawet pociągi.

Jednym z dostawców rozwiązań do pakowania wielkogabarytowego jest firma TECHNO PPHU S.J. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży profesjonalnych urządzeń do pakowania oraz opakowań foliowych. 

W asortymencie TECHNO oprócz bogatej oferty folii, taśm czy worków znajdują się nowoczesne maszyny pakujące, zgrzewarki do folii, w tym również medyczne, tunele do termoobkurczania folii, poziome i pionowe automaty pakujące oraz pakowarki próżniowe wyróżniające się wysoką wydajnością pracy i łatwością obsługi. 

Dzięki zastosowaniu tuneli i pistoletów termoobkurczających można łatwo i skutecznie zapakować towary o dużej masie, a także takie, które łatwo mogłyby ulec uszkodzeniom.

 

FOLIA LDPE

W ofercie TECHNO znajduje się wysokiej jakości folia francuskiej firmy RIPACK orientowana dwuosiowo z filtrem UV o grubościach od 180 do 300 mikronów i szerokości od 4 do 12 m, dostępna w różnych wymiarach.

 

Dowiedz się więcej o folii termokurczliwej LDPE

 

W procesie obkurczania folii istotną rolę odgrywają urządzenia obkurczające, a wśród nich pistolety, opalarki czy kolumny grzewcze (TurboPack).

Firma TECHNO ma w swym portfolio pistolety RIPACK, modele: 2000, 2200 oraz 3000. Najnowszym modelem pistoletu gazowego do obkurczania folii na obiektach wolnostojących lub produktach ułożonych na paletach jest RIPACK 3000.

 

RIPACK 3000

Pistolet może być zasilany gazem Propan z butli umieszczanej na mobilnym stojaku bądź też stacjonarnie zasilany gazem naturalnym z sieci. 

 

Charakterystyka:

  • Regulowana oszczędność czasu i energii - nowy RIPACK® z serii 3000 w ciągu minuty może zapakować euro-palety o wysokości jednego metra, z mocą grzewczą regulowaną w zakresie od 45 do 76kW.
  • Maksymalne bezpieczeństwo - jego konstrukcja gwarantuje całkowite bezpieczeństwo osób i towarów, ponieważ każdy wyciek gazu i wszelkie poparzenie poprzez bezpośredni kontakt z palnikiem lub produkowanymi gazami są niemożliwe. Dysza ze stali nierdzewnej pozostaje zimna, nawet podczas intensywnego użytkowania (Patent Ripack®). Konstrukcja aluminiowego korpusu zapobiega powstaniu wszelkich przeszkód dla wlotów powietrza, a regulator ciśnienia SECURIPACK ma podwójne zabezpieczenia.
  • Pełna ergonomia - uchwyt z podwójnego materiału, łatwe działanie spustu, doskonała równowaga przy niskiej wadze 1220 gramów, obracana o 360° dysza, obrotowy łącznik gazu i wieszak z pierścieniem umożliwia intensywne wykorzystanie bez żadnych ograniczeń. Zapewnienie całkowitej ergonomii, a także stała konserwacja, pozwala ograniczyć czas opóźnienia obkurczania pistoletu do minimum. Wymiany zapalnika piezoelektrycznego można dokonać bez użycia narzędzi, w ciągu minuty, z wprowadzeniem zapalnika awaryjnego.
  • Optymalna niezawodność - ogólna jakość budowy i dobór materiałów zapewniają trwałość użytkowania w optymalnych warunkach bezpieczeństwa i czasu pracy. Elementy wrażliwe na wstrząsy, na ciepło lub na rozerwanie są systematycznie chronione.
  • Wszechstronność i elastyczność - aby obkurczyć duże obszary folii, RIPACK® z serii 3000 oferuje do wyboru 5 rozszerzeń przedłużki od 0,50 do 2 metrów długości (wspólne dla modelu RIPACK® 2200), dostosowujących się za pomocą pojedynczego kliknięcia.
  • Odchylany podłokietnik - zapewnia większy komfort podczas korzystania z przedłużki.

 

Oferta TECHNO bogata jest także w akcesoria do pistoletów Ripack: wózki do butli gazowych, podnośniki paletowe Calpack, podajniki folii, bębny zwijające wąż oraz przedłużki. Te ostatnie są niezastąpione w miejscach trudnodostępnych. 

 

Przedłużki idealne są dla:

  • Małych obszarów pracy - obkurczanie wokół dolnej części palety, lub znakowania za pomocą termoplastycznych oznaczeń.
  • Pracy w obszarach trudnodostępnych lub izolowanych miejscach pracy.
  • Ochrony łodzi lub dużego sprzętu przed warunkami atmosferycznymi, np.: maszyny, samochody, helikoptery.

 

Poznaj pełną ofertę TECHNO