Pierwsze sukcesy za nami! Od zeszłego roku firma Dimark Sp. z o.o., specjalizująca się w projektowaniu i wykonywaniu systemów transportu wewnętrznego w liniach automatycznych i półautomatycznych, rozpoczęła własną produkcję paletyzatorów zaprojektowanych do automatycznej paletyzacji produktów takich jak kartony lub pakiety w folii termokurczliwej z w pełni automatycznym procesem sterowania pracą, zarządzanym przez system P.L.C., posiadający opcję autoprogramowania. Urządzenie stanowi inteligentne rozwiązanie zwłaszcza dla przemysłu spożywczego, chemicznego, produkcji napojów i alkoholi.

Dotychczas jako dostawca rozwiązań systemów transportu wewnętrznego ładunków paletowych, firma współpracowała z firmami włoskimi jako dystrybutor m.in. paletyzatorów i depaletyzatorów wyposażając je w parki maszynowe w zakresie obsługi sektorów przemysłowych.

Tym razem Dimark proponuje ciekawsze rozwiązania, po atrakcyjnych cenach i warunkach finansowania, zupełnie nowe urządzenia produkcji krajowej. Firma oferuje nowoczesny system paletyzacji, który stworzony został na potrzeby najbardziej wymagających klientów, dla których liczy się funkcjonalność urządzeń, pojemność magazynu, prosta oraz oszczędna polityka logistyczno-magazynowa.

Dzięki wykorzystaniu systemu transportu palet typu EURO oraz półpalet, a zwłaszcza tych ostatnich, zagwarantowana na czas pozostaje najwyższa jakość produktów bez zbędnego tworzenia „stocków” na magazynach, dostosowując plany operacyjne odbiorców do wydajności i polityki zapasowej według przyjętych standardów wewnętrznych przedsiębiorstw. Dodatkowym atutem nowo tworzonego urządzenia jest możliwość odpowiedniego składowania palet, dzięki którym powstaje dodatkowa powierzchnia do wykorzystania oraz elastyczna, łatwa w manewrowaniu możliwości rozwiązań transportu wewnętrznego, zaprojektowanych i skonstruowanych tak by zapewniać jednocześnie bezpieczeństwo według przyjętych norm europejskich.

Konstrukcja maszyn jest bardzo stabilna i niezawodna w swoim działaniu.
Cykl pracy maszyny umożliwia napływ produktów z linii produkcyjnej odpowiednio rozdzielonych i zgrupowanych w kolejne warstwy, dopasowanych odpowiednio do systemu paletyzacji, gdzie warstwy są następnie formowane i kładzione na palecie w zaprogramowanej ilości.

Oprócz standardowego wyposażenia w zespół do jednoczesnego grupowania warstw, urządzenie do paletyzacji firmy Dimark pozwala zarówno na ich układanie na dwóch półpaletach. Jednocześnie zapewniając sprawny i szybki proces umieszczania produktów na palecie, zamykając cykl produkcyjny bez ograniczeń postojowych.

Opcjonalnie, w pełni automatyczne układanie kolejnych warstw skrzynek na palecie, jest możliwe również dzięki specjalnie wyposażonemu do tego urządzeniu zwanym griperem. Stąd urządzenie nie wymaga dodatkowej obsługi a tym samym zsynchronizowane jest i podporządkowane cyklowi pracy paletyzatora. Griper występuje w wersji dodatkowej do podstawowego wyposażenia paletyzatora.

Każdorazowo konstrukcja paletyzatora dostosowywana i zaadoptowana zostaje bezpośrednio do indywidualnych potrzeb zgłaszanych ze strony klientów.

Paletyzator z opcją wykorzystania półpalet, jest szczególnie polecany dla dystrybutorów towarów dla hurtowni (oraz hurtowników) jak i sklepów małopowierzchniowych.

Więcej informacji dla chętnych uzyskania szczegółowych informacji o urządzeniu do paletyzacji proszeni są o bezpośredni kontakt z firmą pod numerem telefonu 061/ 89-56-002 lub adresem mailowym office@dimark.com.pl podając w nagłówku informację „Paletyzator DM-1”.

Zapraszamy do współpracy
Źródło: ''