Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, zdobył aż dwie nagrody w prestiżowym konkursie CIJ Awards, organizowanym przez jeden z wiodących miesięczników poświęconych branży deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrody przyznano centrum dystrybucyjnemu Panattoni Park Mysłowice oraz Robertowi Dobrzyckiemu, Partnerowi Zarządzającemu Panattoni Europe na Europę Środkowo-Wschodnią.

Gala

Uroczystość rozdania nagród CIJ Awards odbyła się 4 listopada br. w warszawskim hotelu InterContinental. Podczas uroczystej gali park dystrybucyjny, Panattoni Park Mysłowice, otrzymał nagrodę w kategorii Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2009, a szef Panattoni, Robert Dobrzycki, uhonorowany został nagrodą w kategorii Osobowość Roku (Personality of The Year). To już druga nagroda dla szefa Panattoni i inwestycji firmy Panattoni Europe: w zeszłym roku, podczas siódmej edycji konkursu, triumfował Panattoni Park Pruszków.


Robert Dobrzycki

Najlepszy Park Logistyczny

Nagrodzony park, Panattoni Park Mysłowice, jest wyjątkową inwestycją w portfolio dewelopera. Po zakończeniu rozbudowy będzie jednym z największych parków w Polsce, z całkowitą powierzchnią 190,5 tys. m2. W pierwszej fazie budowy powstała hala o powierzchni 20 tys. m2, którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W 2009 r., w kolejnej fazie budowy, park powiększył się o 106 tys. m2. Wśród Klientów centrum są m.in. firmy: Intermarché, DPD, Coca-Cola, Rohlig, Inter Cars, Manuli Hydraulics, Magneti Marelli oraz CAT. Oprócz inwestycji w centrum dystrybucyjne Panattoni wykonał w Mysłowicach przebudowę układu komunikacyjnego, w tym węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, za ok. 30 mln zł. Pozwoli ona skomunikować centrum dystrybucyjne, ale też całe Mysłowice, z trasą S1.

Osobowość Roku 2009

Oprócz inwestycji Panattoni, w konkursie CIJ Awards po raz kolejny doceniono dynamiczny i efektywny sposób zarządzania firmą. Nagrodę w kategorii „Osobowość Roku” otrzymał Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni na Europę Środkowo-Wschodnią. Według podpisanych od początku 2009 r. umów najmu firma zajmuje 41% rynku. Nagrody w konkursie CIJ są kolejnym wyróżnieniem ze strony profesjonalistów branży nieruchomości dla firmy i inwestycji Panattoni Europe. W ubiegłym roku łódzka inwestycja dewelopera, Panattoni Park Łódź East, zdobyła nagrody w dwóch prestiżowych konkursach: CEE Quality Awards oraz CEPIF Awards.


Panattoni Park Myslowice

O Panattoni Europe

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 36 projekty o łącznej wartości 648 mln EUR. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ok. 1 miliona m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Według podpisanych w I półroczu 2009 r. umów najmu firma zajmuje 45% rynku. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still i Schenker. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Niemczech.

O Panattoni Park Mysłowice

Panattoni Park Mysłowice to sztandarowa inwestycja Panattoni Europe. Po zakończeniu rozbudowy będzie jednym z największych parków w Polsce, z całkowitą powierzchnią 190,5 tys. m2. W pierwszej fazie budowy powstała hala o powierzchni 20 tys. m2, którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W kolejnej fazie park powiększył się o kolejne 3 budynki: halę D o powierzchni 23 tys. m2, halę C o powierzchni 22 tys. m2 oraz halę G – 33 tys. m2. We wrześniu br. oddano do użytku halę F, o powierzchni 28 tys. m2, która jest piątym budynkiem centrum, w całości wynajętym przez firmę Intermarche. Pozostali Klienci centrum to m.in. firmy: Coca-Cola, DPD, Rohlig, Inter Cars, Manuli Hydraulics, Magneti Marelli oraz CAT.
Źródło: ''