„Kolekcja z afrykańskim przytupem” to autorski pokaz mody Judyty Michalskiej, który miał miejsce 27 czerwca we Wrocławiu. Na gości odwiedzających pokaz czekały broszury, do których produkcji projektantka wykorzystała papiery dystrybuowane przez firmę Antalis.

Papier Antalis na pokazie mody

– Dzięki wsparciu uczestników platformy crowdfundingowej - Polak Potrafi, otrzymałam szansę wyjazdu do Afryki Zachodniej, aby u lokalnych kupców własnoręcznie wybrać materiały – opowiada projektantka Judyta Michalska ze studia Sztuka Juty.

Każdy ze strojów występuje tylko w jednym egzemplarzu. Żaden nie zawiera materiałów pochodzenia zwierzęcego, a wiele kreacji jest ozdobionych plastikowymi elementami pochodzącymi z recyklingu.

Goście uczestniczący w pokazie otrzymali krótkie broszury, które są efektem współpracy projektantki z Paper Project oraz firmą Antalis. Wydrukowano je na papierze z kolekcji Keaykolour. Są to papiery i kartony barwione w masie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości zadruku. Wykorzystywane są do różnego rodzaju projektów, m.in. na opakowania, foldery, zaproszenia, wizytówki itp. Aktualnie Keaykolour to aż 48 nowych odcieni, które w swojej kolekcji posiadają bogatą gamę kolorystyczną, co umożliwia swobodę w projektowaniu.

– Papiery Keaykolour spełniają wszystkie normy ISO 14001 i ISO 9001 – podkreśla Beata Karcz, Manager ds. Papierów Ozdobnych i Backsellingu Antalis. – Niedawno odświeżyliśmy i podwoiliśmy liczbę dostępnych kolorów, wzbogacając tym samym kolekcję o trzy kluczowe odcienie pasteli (różowy, niebieski i zielony). W kolekcji można znaleźć również żywe kolory: Indian Yellow, Pumpkin i Coral, które dodadzą charakteru niejednemu projektowi.

Niektóre papiery i kartony z kolekcji Keaykolour cechuje ciekawa oraz charakterystyczna faktura. Są one przede wszystkim dedykowane zaproszeniom, kartom okolicznościowym, dyplomom oraz korespondencji. Idealnie sprawdzą się również jako teczki, luksusowe opakowania, karty menu, metki, wkładki reklamowe, katalogi czy foldery. Do wyboru jest 13 wzorów tłoczeń, które są dostępne pod zamówienie od zaledwie jednej ryzy. Keaykolour świetnie nadaje się do wydruków w drukarkach laserowych i atramentowych. Są to papiery bezdrzewne, a niektóre z nich wytwarzane są z certyfikowanej masy celulozowej pochodzącej w 100% z recyklingu. Papiery dostępne są w gramaturach od 120 do 450 g, wraz z dedykowanymi kopertami DL i C5. 

 

Papier Antalis na pokazie mody "Kolekcja z afrykańskim przytupem"

Papier Antalis na pokazie mody "Kolekcja z afrykańskim przytupem"

Papier Antalis na pokazie mody "Kolekcja z afrykańskim przytupem"

Papier Antalis na pokazie mody "Kolekcja z afrykańskim przytupem"

Papier Antalis na pokazie mody "Kolekcja z afrykańskim przytupem"

 

O Antalis

Antalis (Euronext Paris: ANTA) to lider w branży dystrybucji papieru (numer 1 na świecie poza Stanami Zjednoczonymi) i opakowań przemysłowych w sektorze B2B. Na rynku dystrybucji materiałów do komunikacji wizualnej Antalis zajmuje drugie miejsce w Europie. W roku 2018 Grupa odnotowała sprzedaż w wysokości 2,3 mld euro. Antalis zatrudnia 5200 pracowników, którzy zajmują się obsługą około 126 tysięcy klientów (w tym drukarni) w 41 krajach. 

Za pośrednictwem swoich 115 centrów dystrybucyjnych Antalis realizuje około 12 tysięcy dostaw dziennie na całym świecie. W 2018 roku ilość sprzedanego papieru sięgnęła 1,3 mln ton.

 

Dowiedz się więcej o firmie Antalis

 

Źródło: Antalis