Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek FlyoBrite - nowego papieru, który jest odpowiedzią na stale rosnące oczekiwania klientów z segmentu sprzedaży detalicznej.

Papier FlyoBrite do produkcji materiałów reklamowych od Stora Enso

Papier FlyoBrite w 100% bazuje na włóknach pochodzących z recyklingu, oferując jednocześnie odpowiedni poziom jasności i gładkości, które to mają wpływ na właściwy połysk i żywotność kolorystyczną reprodukowanych obrazów.

- „Papiery z serii Flyo to nasza proekologiczna, bazująca na surowcach odnawialnych propozycja dla firm z segmentu sprzedaży detalicznej. Wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu, wpisują się w zasady ekonomii zamkniętego obiegu. Dzięki nim nic nie stanowi odpadu, a wszystkie materiały są wykorzystywane w efektywny sposób. Cechujący te papiery wysoki poziom jasności, gładkości i białości sprawia, że wykonane przy użyciu FlyoBrite produkty po prostu olśniewają” – komentuje Juha Ceder, wiceprezes działu Improved & Book Papers w Stora Enso Paper. 

Dla współczesnych firm, które zajmują sią sprzedażą, to właśnie koszty związane z transportem są jednymi z największych obciążeń. Mniejsza pulchność FlyoBrite sprawia, że na daną partię produktu przypada mniejsza liczba rolek papieru. Za sprawą jego cienkości, stosowanie FlyoBrite może – jak zapewnia Stora Enso – przynieść oszczędności rzędu 20% w stosunku do alternatywnych rozwiązań, bazujących na włóknach pierwotnych.

Nowy produkt z rodziny Flyo to wykańczany maszynowo, niepowlekany papier błyszczący o bardzo wysokim poziomie jasności. Cechuje go również ponadstandardowa gładkość, która powoduje, że wydrukowany na FlyoBrite obraz czy ilustracja charakteryzuje się wysokim połyskiem. Z kolei na odpowiednią żywotność kolorystyczną duży wpływ mają lepsze właściwości papieru w kontekście przylegania farby i drukowności. Dzięki temu oferuje on wysoki poziom jakości, istotny przy produktach, które mają się sprzedać w relatywnie krótkim czasie. 

Papiery FlyoBrite mogą być zadrukowywane w zwojowych maszynach offsetowych bądź wklęsłodrukowych. Wśród typowych jego zastosowań producent wymienia ulotki reklamowe i dodatki do prasy. FlyoBrite jest dostępny w następujących gramaturach: 40; 42,5; 45 oraz 48,8 g/m2. Jest on produkowany w zakładach Stora Enso w Sachsen i posiada liczne certyfikaty środowiskowe, m.in. ISO 140001, OHSAS, FSC i PEFC, Blue Angel, EU Ecolabel.

 

Więcej o Stora Enso

 

Źródło: Stora Enso