W swoich niezliczonych wariantach, gatunkach i odmianach papier postrzegany jest wyłącznie jako medium przekazu graficznego lub tekstowego. Że tak nie jest, można się było przekonać w trakcie pokazu "Wiosna - Lato 2004 – Moda Papierowa" zorganizowanego dnia 31 stycznia br. w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.Zaaranżowany spektakl skłaniał do nowego spojrzenia na właściwości tych tradycyjnych materiałów, postrzeganych zwykle jako kruche i nietrwałe.
Organizatorem przedsięwzięcia były Krakowskie Szkoły Artystyczne, które od kilku lat z powodzeniem realizują projekt niekonwencjonalnego użycia papieru.
Podczas pokazu "Wiosna- Lato 2004 – Moda Papierowa", gdzie głównymi bohaterami obok papieru byli uczniowie krakowskich szkół artystycznych, zaprezentowano suknie, płaszcze, nakrycia głowy – niebanalne formy, zaskakujące choć interesujące fasony - w sumie ponad 150 modeli ubioru, do wykonania których posłużyły kartki, bibuła, tektura, stare zdjęcia i gazety.Przykład tego typu widowiska pokazuje, że nie mamy do czynienia, jak myślą niektórzy ze schyłkiem "ery papierowej"
Już po raz trzeci imprezie patronował Antalis odnajdując się w roli promotora uniwersalnych funkcji papieru. Firma jako wiodący dystrybutor B2B materiałów służących do komunikacji wizualnej była także sponsorem pokazu.

Na podstawie informacji prasowej firmy Antalis Poland
Źródło: ''