Opakowanie firmy Remergent może wskazywać nowy kierunek wzorów opakowań produktów do pielęgnacji skóry. Wiosną tego roku firma AGI Dermatics, działajaca pod nazwą marki Remergent wypuściła na rynek dwa nowe produkty do pielęgnacji skóry: Clarifying Concentrate Skin Brightener (krem likwidujący przebarwienia) oraz Microcirculation Therapy Skin Stimulating Cream (krem likwidujący cienie pod oczami).

Przy wyborze odpowiedniego opakowania, przedstawiciele firmy zastanawiali się, czym można by zaskoczyć swoich odbiorców. Z pomocą przyszła firma AGI Dermatics, która zaproponowała wykorzystanie swojego aplikatora w kształcie pena.

Opakowanie typu "Pen" zdecydowanie różni się od innych dostępnych na rynku. Jest to próżniowe opakowanie z wbudowaną pompką dozującą, co sprawia, że idealne nadaje się dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry, gdyż wymagają one precyzyjnej aplikacji. Polipropylenowy pen wykonany został z dwóch cylindrów, przy czym jeden umieszczony jest w drugim. Pompka została przyłączona do wewnętrznego cylindra, w którym znajduje się produkt. Aby rozprowadzić produkt, użytkownik musi nacisnąć guzik znajdujący się na pompce. Oby dwa cylindry rozsuwają się, co powoduje wydobycie się produktu. Może on być aplikowany bezpośrednio na miejsce chorobowo zmienione poprzez przystawienie końcówki pena do skóry. Opakowanie to ma również mechanizm uniemożliwiający dalszą aplikację, co sprawia, że jest on wygodny w podróży.

Zintegrowanie pompki wymagało opracowania zupełnie nowego podejścia do systemów aplikacyjnych. W opakowaniu wykorzystano komorę na produkt jako urządzenie uruchamiające. Proces scalania długich, cylindrycznych kształtów wymagał zaawansowanych technologii oraz wykorzystania specjalnych maszyn.

W przeciwieństwie do tubek, peny posiadają szczelnie zamknięcie a ich dodatkowa zaletą jest możliwość dokładnego dozowania zawartości.
Dobór tego typu opakowań świadczy o wysokiej jakości produktu.


Źródło: ''