Centrala firmy produkującej m.in. Pepsi, 7up czy MountainDew ogłosiła, że jej napoje mają być rozlewane do butelek wyprodukowanych z naturalnych surowców. Na razie do produkcji mają być używane indiańska trawa, sosna i kukurydza, ale koncern już planuje, aby używać także odpadków takich jak skórka pomarańczy czy obierki ziemniaków.

PepsiCo Inc.  poinformowało o stworzeniu opakowania z trawy, sosny i kukurydzy.
Prototypy butelek są w 100 proc. wykonane z naturalnych surowców. Największy konkurent firmy, Coca-Cola, także produkuje organiczne opakowania, ale składają się one tylko w 30 proc. z roślin.- To przełomowe odkrycie zmieniające rozwój naszej firmy oraz całą branżę napojów - mówi Indra Nooyi, prezes PepsiCo. Jak podkreślają naukowcy koncernu, nowa butelka jest taka sama jak jej plastikowy odpowiednik. Co najważniejsze, według koncernu nie ma także różnicy w koszcie produkcji butelki z kukurydzy a tej z PET.

Na razie koncern chce udoskonalać technologię. Pilotażowo nowe butelki mają pojawić się na sklepowych półkach w 2012 roku. Jeśli klienci przyjmą je z zadowoleniem, to wszystkie napoje będą rozlewane tylko do opakowań wyprodukowanych z naturalnych surowców.
Źródło: ''