O tym, jak ważny jest kontakt pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży doskonale wiedzą producenci i dostawcy, którzy mieli okazję spotkać się 15 i 16 maja podczas premierowej edycji targów PCI Days w warszawskim Centrum EXPO XXI. Uwaga blisko 1500 Odwiedzających skupiła się wokół 60 firm prezentujących swoje usługi i produkty.

Pharma & Cosmetic Industry Days 2019: Pierwsze w Polsce takie targi


Spacer pomiędzy stoiskami dał Gościom możliwość zapoznania się z całą gamą ofert dedykowanych przemysłowi farmaceutycznemu i kosmetycznemu. W gronie Wystawców obecni byli producenci oraz dostawcy opakowań, surowców, technologii, maszyn do produkcji, wyposażenia pracowni i laboratoriów oraz oferujący usługi logistyczne i IT, analityczne i diagnostyczne, wdrożeniowe czy nowoczesne urządzenia znakujące i etykietujące. Inspirujący spacer pośród kreatywnych stanowisk niewątpliwie zaowocował wieloma cennymi znajomościami i możliwościami kontraktowymi.

 

Strefy Inspiracji pełne pasji

Bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich Odwiedzających cieszyły się Kosmetyczna Strefa Inspiracji oraz Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, w których miejsce miały fascynujące prelekcje dotyczące różnych problemów z zakresu przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Bogate merytorycznie wystąpienia, jedno po drugim, wypełniały czas Gościom targów i motywowały do dalszego poszerzania wiedzy teoretycznej i rozwijania pasji w zakresie obu branż. Organizator zdecydował się na dość nietypowy zabieg – zrezygnował z tradycyjnego nagłośnienia, aby nie zakłócać rozmów na stanowiskach targowych. Zamiast tego Goście, którzy byli zainteresowani wysłuchaniem prelekcji, otrzymywali specjalny zestaw słuchawkowy, dzięki któremu mogli całkowicie skupić się na Prelegencie, zajmując miejsce w wybranej Strefie Inspiracji. Niektóre prelekcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że Słuchacze wręcz nie mogli pomieścić się w strefach. Niewątpliwie wpływ na tak wielki sukces miał nie tylko dobór tematów, ale i sami Prelegenci – często eksperci w swoich dziedzinach, wieloletni pracownicy specjalizujący się w aktualnych trendach i nowinkach branżowych, pracownicy naukowi na bieżąco prowadzący badania z zakresu swoich specjalności. 

 

Branżowe warsztaty

Targi PCI Days miały jeszcze jedno kluczowe miejsce zrzeszające żądnych wiedzy Odwiedzających. W znajdującej się piętro wyżej sali konferencyjnej od rana odbywały się pełne praktycznych ćwiczeń warsztaty. Środowy Panel dla Zakupowców, prowadzony przez ekspertów z firmy Big Fish, otworzył słuchaczom oczy na zawiłości struktur organizacji zakupowych oraz wskazał na różne role, które mogą one pełnić w przedsiębiorstwie branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Nikogo zapewne nie trzeba przekonywać, że prawidłowo zbudowana strategia zakupowa jest jednym z kluczy do sukcesu przedsięwzięcia, jednak opracowanie jej zawsze nastręcza wielu problemów, bez względu na ogrom doświadczenia pracowników marketingu. Innym również poruszonym w Panelu dla Zakupowców aspektem strategii firmy jest nieprawdopodobnie ważny temat zarządzania ryzykiem; nieodzowny, aczkolwiek coraz częściej pomijany i pozostawiany przypadkowi, co w efekcie może doprowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości przedsiębiorstwa.

W czwartek od rana w trzech panelach razem ze specjalistami Cleanproject Odwiedzający mogli poznać arkana budowania zakładu farmaceutycznego z pomieszczeniem cleanroom (tzn. pomieszczeniem czystym). Warsztaty łączące wykłady i część praktyczną przeprowadziły Uczestników przez cały proces budowania cleanroom’u oraz pozwoliły poznać metody sprzątania, czyszczenia oraz naprawy elementów pomieszczenia. Cleanroom używane są podczas produkcji w każdej dziedzinie, gdzie nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą wpłynąć na jakość wyrobu końcowego, a więc w zakładach biotechnologicznych czy przy produkcji precyzyjnych elementów półprzewodnikowych. Wykorzystanie pomieszczeń czystych w produkcji farmaceutycznej również jest istotnym standardem i bez cienia wątpliwości ma wpływ na coraz wyższą jakość produktów trafiających do klienta.

 

Targi PCI Days powrócą

Targi PCI Days 2019 zagwarantowały wszystkim swoim Gościom fantastyczną biznesową atmosferę oraz niepowtarzalną szansę na poznanie obecnie panujących trendów w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej. Dzięki nieocenionemu wsparciu Patronów merytorycznych: Big Fish Polska Sp. z o.o. oraz Curtis Health Caps Sp. z o.o. targi okazały się celnym strzałem prosto w zapotrzebowanie obu branż i niewątpliwie doczekają się kolejnej edycji.

Organizator – Wydawnictwo Farmacom – dziękuje za pomoc ze strony pozostałych 16 Patronów wydarzenia, czyli wydawnictwom, organizacjom i instytutom badawczym działającym w otoczeniu branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Serdeczne podziękowania kieruje także w stronę wszystkich Prelegentów i Odwiedzających – Targi PCI Days 2019 zawdzięczają swój sukces przede wszystkim ich licznej obecności i aktywnemu uczestnictwu.

 

Informacje o kolejnej edycji targów będą dostępne już wkrótce na oficjalnej stronie www.pcidays.pl

 

Źródło: Wydawnictwo Farmacom