Firma Piab poinformowała o nabyciu amerykańskiej firmy SAS Automation, wiodącego projektanta i producenta chwytaków mechanicznych oraz systemów wyposażenia ramion robotów. Produkty SAS Automation pozwolą firmie Piab uzupełnić obecną ofertę i być o krok bliżej stania się wiodącym dostawcą chwytaków.

Piab wzmacnia ofertę chwytaków mechanicznych

Z powodu zapotrzebowania na wyższą produktywność, coraz większa liczba sektorów produkcyjnych inwestuje w automatykę i robotykę, aby przekształcić swoje zakłady produkcyjne w inteligentne fabryki. Kluczowe produkty Piab używane na wielu rynkach - głównie w przemyśle opakowaniowym, motoryzacyjnym, spożywczym i farmaceutycznym podążają za tym trendem. Duże znaczenie efektywności pod względem kosztów oraz zapewnienia dobrego środowiska pracy w tych gałęziach przemysłu stanowi również podstawę silnego wzrostu Piab. 

- "Przejęcie SAS Automation doskonale wpisuje się w nasz ambitny plan wzmocnienia pozycji Piab poprzez zarówno wzrost organiczny, jak i pozyskanie powiązanych liderów branż, co do tej pory pokazały przejęcia firm Kenos® i Vaculex. Oferując poszerzone portfolio produktów poprzez istniejącą sieć sprzedaży, przewidujemy wyraźne synergie przychodów i umożliwienie obsługi klientów przez nas jako jednego dostawcy zarówno technologii próżniowej jak i technologii chwytaków mechanicznych" - komentuje Anders Lindqvist, prezes Piab.

Dzięki ponad 50% sprzedaży generowanej przez opatentowane produkty, firma Piab stała się liderem w dziedzinie nowatorskich technologii oraz wysokiej jakości produktów w krytycznych środowiskach, w których klienci stale potrzebują nowych rozwiązań technologicznych.

Niedawno wprowadzono na rynek nowy przenośnik próżniowy dedykowany delikatnym produktom, przyssawki przeznaczone do kontaktu z żywnością i nowy eżektor piCOMPACT® typu wszystko-w-jednym. piCOMPACT wyposażony jest w IO-Link, który zapewnia dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwiając predykcyjne serwisowanie, jest kluczem do interoperacyjności i przejrzystości informacji, a jest wyrazem silnego zaangażowania Piab w Przemysł 4.0. Patrząc w przyszłość i aby sprostać przyszłym potrzebom, Piab posiada dobrze zaopatrzony "rurociąg" w nowe produkty przeznaczone dla wszystkich segmentów produktowych.

 

Dowiedz się więcej o Piab

 

Źródło: Piab