Na początku października w firmie Bogucki-Folie w miejscowości Jatne pod Warszawą, po dwumiesięcznej instalacji, rozpoczęła pracę pierwsza w Polsce linia Varex przeznaczona do produkcji wysokojakościowych folii termokurczliwych i do kaszerowania. Producentem maszyny jest wiodąca niemiecka firma Windmöller & Hölscher.

Varex jest jedyną tak nowoczesną linią nie tylko w Polsce, ale jak twierdzi Andrzej Bogucki, właściciel firmy Bogucki-Folie, również w Europie środkowo-wschodniej. Służy ona do produkcji całej gamy folii 3-warstwowych PE w technologii rozdmuchu dla przemysłu opakowań giętkich. Najważniejszym elementem wyróżniającym urządzenie jest wysoka jakość otrzymywanych folii – powiedział Andrzej Bogucki. Dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom linia Varex zapewnia utrzymanie stałych parametrów produkowanej folii oraz jej powtarzalność. Zminimalizowano tu tolerancję odchyłek jej grubości (kształtuje się ona na poziomie 1,5%).

Na uwagę zasługują systemy Optifil, zastosowane w urządzeniu, służące do automatycznego pomiaru i regulacji grubości produkowanej folii. Kolejnym istotnym wyróżnikiem jest możliwość produkowania folii specjalistycznych, co pozwoliło firmie Bogucki-Folie na poszerzenie asortymentu usług i zaspokojenie coraz bardziej rosnących potrzeb rynku.

Istotna jest również wydajność urządzenia – wynosi ona, jak poinformował Andrzej Bogucki, średnio 500 kg folii na godzinę. Tak wysoka wydajność jest możliwa dzięki zastosowaniu w urządzeniu dodatkowych pierścieni Multicool, które są opatentowanym, autorskim rozwiązaniem firmy Windmöller & Hölscher.

Żródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna
Źródło: ''