Właśnie zakończyły się w Poznaniu pierwsze Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD.

Przez cztery targowe dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę prezentowało niemal 200 wystawców z 18 krajów – z Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Ekspozycja zajmowała powierzchnię 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. Targi odwiedziło 34 tysiące zwiedzających (razem z targami Polagra-Food).

W targach brały udział firmy oferujące maszyny do pakowania, maszyny do produkcji opakowań oraz producenci różnorodnych opakowań. Byli również przedstawiciele firm projektujących opakowania i robiących różnego rodzaju nadruki. Nie zabrakło przedstawicieli instytucji związanych z opakowalnictwem oraz prasy branżowej.W czasie targów PAKFOOD w dniu 18 września miał swoją premierę „Dzień Opakowań” ustanowiony przez Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Opakowań ustanowiło. Inicjatywa ta ma służyć szerokiej akcji upowszechniania i popularyzacji wiedzy o opakowaniach, o sposobach i systemach ich produkcji oraz o sposobach ich napełniania, transportu i magazynowania.

Poprzez ustanowienie „Dnia Opakowań” Polska Izba Opakowań chce zachęcić producentów opakowań i wszystkie firmy związane gospodarką opakowaniową oraz środki masowego przekazu do zintensyfikowania działań na rzecz popularyzacji problematyki opakowań. Miło nam, jako organizatorom targów PAKFOOD, że dzień ten wyznaczono właśnie w czasie trwania targów. Nie ulega wątpliwości, że targi odgrywają istotną rolę w upowszechnianiu i popularyzacji wiedzy związanej w tą tematyką.Dużym zainteresowaniem uczestników targów cieszyły się wydarzenia przygotowane we współpracy z Polską Izbą Opakowań i Centralnym Ośrodkiem Badawczo -Rozwojowym Opakowań, a wśród nich cykl wykładów i prezentacji „Opakowania dla żywności – wyzwania i kierunki rozwoju” oraz sesja informacyjna pod hasłem „Co trzeba wiedzieć o opakowaniach dla żywności przed wprowadzeniem na rynek?”.

Niezwykle ciekawa była konferencja przygotowana przez wydawnictwo Polski Drukarz - „Opakowania przeznaczone do kontaktu z żywnością – projektowanie, druk, uszlachetnianie”. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Opakowanie od A do Z”.Na całe szczęście dopisała pogoda w dniu konkursowym w czasie trwania Sztaplar Cup czyli ogólnopolskiego konkurs dla operatorów wózków widłowych o tytuł Mistrza Polski oraz o puchar Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (dzień wcześniej w czasie treningu głowy uczestników zraszał ulewny deszcz). Wydarzenie to przygotowała redakcja czasopism specjalistycznych: Nowoczesny Magazyn, Logistyka a Jakość oraz Transport i Spedycja. Główne trofeum w tych zmaganiach zdobył pan Janusz Kurasz z zespołu Hartwiga.

W czasie targów PAKFOOD stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firm zostały nagrodzone statuetką Acanthus Aureus. W tym roku przyznano trzy takie wyróżnienia. Otrzymali je:
· MULTI Sp. z o.o.z Opola,
· VETROPACK MORAVIA GLASS A.S. z Czech,
· MASTERPRESS Sp. z o.o. w Olsztynie, Oddział w Białegostoku.

Niezwykle udanym wydarzeniem okazał się Wieczór Wystawców zorganizowany w pięknych pomieszczeniach Słodowni w Starym Browarze. Pomimo tego, że wszyscy zaproszeni goście bawili się do późnych godzin nocnych, następnego dnia rano dzielnie zameldowali się do pracy na targach.

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach targów opakowaniowych w Poznaniu.

Kolejne edycje:
Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania TAROPAK – 15-18 września 2008 roku
Targi Opakowań dla przemysłu Spożywczego PAKFOOD - wrzesień 2009

Więcej informacji: www.pakfood.pl, www.taropak.pl
Źródło: ''

Komentarze

  • Prosze o zdjęcia i opisy nagrodzonych produktów

    W tekście podajcie Państwo laureatów, nazwy firm, ale nie widzimy zdjęć nagrodzonych projektów. Bardzo proszę o ich zamieszczenie na stronie opakowania.com.pl lub przesłanie listy linków lub zdjęć.