Ponad dziesięć lat tradycji, wysokie standardy produkcji zagwarantowane certyfikatem ISO 9001:2000 oraz spełnieniem wymagań koniecznych norm europejskich a przede wszystkim długa lista klientów, to najlepsze z możliwych rekomendacji dla Velteko. Firma produkuje pionowe maszyny pakujące a także dozowniki ślimakowe, objętościowe i wagowe. W jej ofercie znajdują się również urządzenia kartonujące i kompletne linie transporterów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Velteko, posiadająca swoją główną siedzibę oraz fabrykę w Czechach, to prawdziwy ekspert w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii opakowaniowych o wysokich walorach użytkowych. Standardem jest prowadzenie sprawnego oraz elastycznego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego a także indywidualne podejście do każdego zamówienia. Dzięki temu, w Velteko możliwa jest produkcja maszyn do pakowania szerokiego asortymentu artykułów. Począwszy od towarów proszkowych (kawa mielona, proszki do prania) poprzez sypkie (ryż, kasza)a skończywszy na produktach w drobnych cząstkach (cukierki, bakalie, makaron).

Standardem jest indywidualne podejście do każdego zamówienia.

Firma oferuje także szeroki zakres pionowych maszyn pakujących z możliwością formowania różnych kształtów opakowań, w tym torebek stojących ze zgrzanymi krawędziami oraz dużych opakowań z uchwytem.
Generalnie rzecz ujmując program produkcji Velteko składa się z pięciu segmentów. Największym z nich jest obszar produkcji pionowych maszyn pakujących o różnej konstrukcji. Urządzenia HSV 101 S1 Economic oraz HSV 101 S1 i S2 Flexible pracują w cyklu krokowym. Charakteryzuje je prosta obsługa oraz możliwość pracy z różnymi grubościami szerokiego zakresu materiałów opakowaniowych. Dodatkowo wersja Twin dla modeli Economic i Flexible, składa się z dwóch bliźniaczych urządzeń (prawego i lewego) posiadających bardzo wysokie wydajności lub formowanie rozmaitych opakowań przy minimalnych wymaganiach przestrzeni roboczej. W cyklu krokowym pracuje także maszyna pakująca HSV 50A BIG, która jak wszystkie modele maszyn Velteko ma całkowicie zdecentralizowany system napędu i elastyczne sterowanie, które odbywa się za pomocą PLC.Natomiast w systemie kontynualnym (ciągły posuw folii) pracują urządzenia serii HSV 200 i 200 Twin. Jednak prawdziwą nowością jest model HSV 220 Continual Duplex, który jest wyposażony w dwa zespoły formujące i zdecentralizowany system napędu. W HSV 220 sterowanie odbywa się za pomocą PLC a komunikacja za pośrednictwem ekranu dotykowego. Maszyna przeznaczona jest do pakowania szerokiego zakresu produktów w drobnych cząstkach oraz proszkowych w opakowanie typu pillow bag. Do każdego urządzenia Velteko oferuje szeroką gamę wyposażenia dodatkowego.

Kolejnym segmentem produkcji, w którym specjalizuje się firma, są dozowniki objętościowe talerzowe DOT i DOK 2 i 3 oraz dozowniki ślimakowe. Są one przeznaczone do dozowania produktów nieścierających w drobnych cząstkach, ścierających i proszkowych. Maszyny pakujące mogą współpracować z wagami dozującymi także wielogłowicowymi, które mają konstrukcję modularną, automatyczne tarowanie i regulację wysypu.Velteko jest także producentem maszyny do pakowania zbiorczego torebek pillow bag do kartonów o symbolu VSK 11. Zostało ono zaprojektowane jako część automatycznej linii produkcyjnej razem z pionową maszyną pakującą. Do jej zalet należy zaliczyć możliwość całkowitej automatyzacji procesu pakowania i zaprogramowania sekwencji ułożenia torebek. VSK posiada także samodiagnostykę i funkcje statystyczne. Maksymalna szybkość pracy przy czterech torebkach w jednej warstwie to 120 torebek na minutę.
Uzupełnieniem oferty są transportery pasowe, lamelowe i ślimakowe oraz kompletne linie transporterów. Pierwsze dwa wykorzystywane są na potrzeby produktów w drobnych cząstkach, zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Mogą pracować niezależnie oraz w linii, a ich konstrukcja jest każdorazowo wykonywana według potrzeb klienta. Natomiast transportery ślimakowe stosowane są dla produktów proszkowych a wykonanie dopasowane jest do charakterystyki podawanego produktu i wymaganej wydajności. Maszyny Velteko służą do pakowania szerokiego asortymentu artykułów. Są to m.in.: kawa mielona, proszki do prania, ryż, kasza, cukierki, bakalie, makaron.
www.velteko.cz

Komentarze

  • Czy aż takie dobre?

    Zanim kupicie te "zabawki" spytajcie użytkowników(jest ich tylko kilku) jak naprawdę pracują te maszyny i jakie mają problemy z serwisem!!!

  • Widziałem te maszynki w akcji

    Widziałem te maszynki w akcji w pewnym zaprzyjaźnionym zakładzie. Nie wydaje mi się, żeby zbyt często serwisu potrzebowały. Jakkolwiek zwykle zajmuję się nieco innymi urządzeniami, te akurat mnie zaciekawiły, bo czeskie :), a akurat zbierałem opinię o innych czeskich maszynach. Solidna robota, elegancko wykonane i podobno bezproblemowe.