Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, zamierza utrzymać w tym roku ubiegłoroczne tempo wzrostu przychodów. Według ostrożnych szacunków firmy mogą one przekroczyć 70 mln zł.

Priorytetem zarządu na najbliższe dni jest udane zamknięcie oferty publicznej. Chodzi o sprzedaż 4,3 mln akcji serii F z zachowaniem prawa poboru. Plast-Box z emisji chce pozyskać 43 mln zł brutto (papiery sprzedaje po 10 zł). Zapisy na akcje potrwają od 4 do 11 lutego, a handel zakończy się 6 lutego. W przypadku udanej emisji kapitał Plast-Boksu będzie się dzielił na 6,45 mln akcji (obecnie 2,15 mln).

Pieniądze z emisji będą przeznaczone głównie na budowę dwóch nowych zakładów: w specjalnej strefie ekonomicznej w Redzikowie (koło Słupska) oraz na Ukrainie. Polska inwestycja szacowana jest na około 25 mln zł. Nowy zakład ma ruszyć w I kwartale 2009 roku. Nowa fabryka na Ukrainie pochłonie 11 mln zł. Produkcja ruszy w niej najwcześniej w II połowie przyszłego roku.

Plast-Box może się znacznie powiększyć. Do 15 maja zarząd powinien ustalić szczegóły listu intencyjnego w sprawie połączenia z "wiodącym krajowym producentem specjalistycznych opakowań i palet metalowych do transportu i magazynowania części samochodowych". Według informacji "Parkietu" chodzi o firmę Dam-Rop.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Źródło: Parkiet, www.opakowania.plast-box.com
Źródło: ''