Spółka Plast-Box zakończyła budowę nowego magazynu logistycznego w Słupsku, który ponad dwukrotnie zwiększa możliwości załadunku i rozładunku towarów.

Pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało wydane 24 stycznia br. Magazyn został wybudowany na terenie zakładu produkcyjnego w Słupsku przy ul. Lutosławskiego w ramach przetargu, ogłoszonego 10 lutego 2010r. Jego powierzchnia wynosi ponad 4 tys. m kw.
- Dotychczas nasze moce załadunkowe były ograniczone Teraz ich liczba znacząco zwiększy się, co zaspokoi nasze potrzeby logistyczne do 2013 roku – mówi Jarosław Koźlik, prezes zarządu spółki Plast-Box.
Budowa nowego magazynu jest realizacją celu emisyjnego, który spółka podała do wiadomości w prospekcie emisyjnym w 2009 r. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2010 r. i miały się zakończyć w grudniu. Opóźnienie zostało spowodowane koniecznością wprowadzenia do projektu zmian wnioskowanych przez strażaków.

- Poprawki nie spowodowały dużych komplikacji w realizacji inwestycji, a mamy większą pewność, że obiekt będzie bezpiecznym miejscem pracy i składowania towarów – dodaje prezes Koźlik.
Generalnym wykonawcą nowego magazynu był gdański oddział spółki Elektrobudowa. Koszt inwestycji wyniósł ok. 4,7 mln zł. Pomieszczenia, które dotychczas były używane do magazynowania zostaną przekształcone w hale produkcyjne. Przetarg na wykonanie tej adaptacji został ogłoszony 12 stycznia br.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast - Box S.A. istnieje od 1983 roku i specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Firma jest jednym ze znaczących producentów na terenie Polski, oraz wiodącym producentem na Ukrainie. Od 2004 roku spółka jest także notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ''