Jeden z wiodących producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, firma Plast-Box S.A., poszerza ofertę opakowań przyjaznych środowisku i wprowadza na rynek opakowania z materiałów pozyskiwanych ze źródeł odnawialnych, zwiększając jednocześnie skalę produkcji z recyklatów.

Plast-Box: Opakowania przyjazne środowisku

Plast-Box w ramach prowadzonych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także działań proekologicznych, oferuje branży spożywczej opakowania wytworzone z dodatkiem nowej generacji tworzyw LyB z linii Circulen PP, produkowanych z monomerów z odnawialnych źródeł surowcowych pochodzenia roślinnego. Dla przemysłu chemicznego Plast-Box deklaruje zwiększanie w produkcji udziału opakowań wytwarzanych z regranulatów PP pozyskiwanych od światowych dostawców kwalifikowanych odpadów pokonsumenckich, a także wykorzystując wyselekcjonowane odpady poprodukcyjne.

– Jako producent opakowań plastikowych wspieramy ideę obiegu zamkniętego. Systematycznie zwiększamy udział przetworzonego plastiku w naszych opakowaniach, podejmujemy również działania ukierunkowane na edukację konsumentów w zakresie segregacji oraz recyklingu – mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A. – Aby spełnić wymagania zasad odpowiedzialnego biznesu, myślimy także o działaniach, które będą alternatywą dla opakowania wykonanego z pierwotnych surowców – informuje.

Przejście na recyklingowane, przyjazne środowisku opakowania stanowi istotny element strategii marketingowej Plast-Box. Spółka wprowadza szereg działań, których głównym założeniem jest zastąpienie materiałów podstawowych „materiałami – alternatywami” – pochodzącymi z recyklingu lub odnawialnych zasobów. Zgodnie z nowymi przepisami UE, wiele koncernów, sieci handlowych, do których Plast-Box dostarcza swoje produkty, podejmuje zobowiązania redukcji masy opakowań oraz wprowadzania opakowań nadających się do recyklingu. Między innymi w tym celu Plast-Box zwiększa produkcję opakowań pochodzących z recyklingu oraz ulepsza swoje opakowania z tworzyw sztucznych na wiele sposobów, na przykład poprzez zmniejszenie wagi zużywanego plastiku i stosowanie zawracania w procesie produkcyjnym materiału (obieg zamknięty). Ponadto wszystkie materiały przetwarzane w spółce są w 100% recyklingowe i nadające się do recyklingu.

 

Dowiedz się więcej o spółce Plast-Box

 

Źródło: Plast-Box