Producent opakowań z tworzyw sztucznych, spółka Plast-Box SA podtrzymała wcześniejsze prognozy wypracowania w 2004 roku zysku w wysokości 3,1 mln zł. Przewidywane przychody w tym roku to 49 mln zł.

W 2003 roku spółka odnotowała 2,29 mln zł straty netto przy 42,22 mln zł przychodów.

"Mimo opóźnień związanych z uruchomieniem produkcji na Ukrainie, wyniki po pierwszym półroczu wskazują na to, że osiągniemy prognozowane wcześniej przychody i zysk" - powiedział prezes spółki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej w środę, dnia 4 sierpnia br.

Obecnie firma przygotowuje się do złożenia wniosków o dopłaty z funduszy europejskich oraz rozpoczęcia programu inwestycyjnego. Trwają starania o 1,5 mln euro dofinansowania na rozwój technologii produkcji i technologii logistycznej. "Jeżeli dostaniemy dofinansowanie nie będzie mowy o kolejnej emisji w tym roku" - powiedział Pawlak.

Na razie spółka, która zadebiutowała na GPW w lutym tego roku, nie planuje fuzji z innymi firmami w branży.

Plast-Box opublikował wcześniej w środę wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Przychody wyniosły 24,46 mln w porównaniu do 21,19 mln w analogicznym okresie w roku ubiegłym, natomiast zysk netto to 0,93 mln w porównaniu do 1,1 mln straty rok wcześniej.
Źródło: ''