Grupa kapitałowa Plast-Box, zajmująca się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych i prowadząca sprzedaż na terenie większości krajów europejskich, w okresie trzech kwartałów 2016 roku podniosła stopę zysku netto z 4,6 % w 2015, do 7,1 %. Także stopa EBITDA w tym czasie, rok do roku, wzrosła z 13,9 % do 14,9 %.

Plast-Box podnosi stopy

Wartościowo uzyskany w ciągu 9 miesięcy obecnego roku zysk netto to 8214 tyś zł, a EBITDA 17265 tyś zł. Wzrost wartości zysku netto rok do roku wyniósł 66,1 %, a wzrost wartości EBITDA 15,2 %.

Odpowiednio jeśli chodzi o przychody to grupa kapitałowa Plast-Box w ujęciu skonsolidowanym uzyskała 116219 tyś zł, w porównaniu do 108 006 tyś zł za 3 kwartały 2015. Jest to poprawa o 7,6 %.

Prezes zarządu - Grzegorz Pawlak komentuje:                                                                                                

- Tak jak zapowiadaliśmy rok 2016 to dla nas czas walki o wzrost efektywności. Jak pokazują wyniki za trzy kwartały z powodzeniem realizujemy tamte zapowiedzi.

W ostatnim czasie, o czym poinformowano w raporcie publicznym, zarząd Plast-Box S.A. złożył ofertę na zakup spółki Hanex w Dąbrowie Górniczej, produkującej folie termoformowalne do kształtowania opakowań, butelki i preformy. Oferta ta nie została przez sprzedającego zaakceptowana.

- Zamierzamy przede wszystkim rozwijać się organicznie, ale jeżeli pojawi się spółka do kupienia, którą moglibyśmy dołączyć do naszej grupy kapitałowej, pasująca do nas strategicznie, to nie zamierzamy przechodzić obok takich szans obojętnie - komentuje wiceprezes Krzysztof Pióro.

 

Źródło: Plast-Box