Plast – Box SA pozyskując intratnych parterów handlowych sukcesywnie wkracza na nowe rynki zbytu. Tym razem słupska spółka pozyskała znaczące zamówienie od niemieckiego dystrybutora opakowań, firmy Budich, w ramach którego opakowania ze Słupska trafią do niemieckiej sieci marketów spożywczo - przemysłowych ALDI.

Projekt tego klienta obejmuje 350 tysięcy jednolitrowych opakowań, zdobionych w technologii IML, przeznaczonych do pakowania środków chemii gospodarczej.
Dostawy opakowań z Plast - Box SA do działającej w wielu krajach europejskich, Australii oraz Stanach Zjednoczonych sieci marketów spożywczo-przemysłowych ALDI doskonale wpisują się w strategię eksportową słupskiej spółki. Dodatkowo stwarza ona perspektywy dla Plast - Box SA do dalszej kooperacji z siecią ALDI również na terenie innych krajów.

Plast - Box SA nie po raz pierwszy dostosowuje swoją ofertę produktową do oczekiwań producentów międzynarodowych marek. Współpraca z ALDI i podobnymi sieciami dyskontowymi ma już kilkuletnią tradycję. „Zaopatrywanie potężnych sieci marketów, w opakowania dla produktów chemicznych, rozpoczynaliśmy w 2007 roku. Schemat jest zawsze podobny, angażujemy lokalnego dystrybutora, który zna miejscowe realia i dzięki temu potrafi dostosować nasze możliwości do oczekiwań sieci. W ten sposób realizowaliśmy dostawy wiader do firmowych sklepów klientów m.in. w Holandii i Belgii. W efekcie na przestrzeni zaledwie pięciu lat do krajów Benelux i Niemiec trafiło prawie 1,5 miliona wiader Plast - Box zdobionych w technologii IML. Ten kolejny projekt dla ALDI na 350 tysięcy opakowań jednolitrowych opatrzonych etykietami IML, przeznaczonych do pakowania wybielacza do plam, umacnia pozycję słupskiej spółki, jako rzetelnego dostawcy i stanowi podstawę do kontynuowania dotychczasowej współpracy na jeszcze szerszą skalę.” – komentuje Andrzej Sadowski, Członek Zarządu w spółce Plast – Box SA.
www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast - Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast - Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca 180 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.

Źródło: ''