Plast – Box SA zakończył pracę nad kolejną serią wiader zdobionych w technologii IML. Największe w typoszeregu 10L prostokątne wiadra wzbogaciły dotychczasową ofertę produktową, cieszącą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza zagranicznych odbiorców.

Plast – Box SA poszerza ofertę wiader zdobionych w technologii IML
Pierwsze partie nowych opakowań trafiły już do kluczowych producentów z branży chemicznej, budowlanej oraz spożywczej.Prace nad wdrożeniem zdobienia etykiet metodą IML dla wszystkich prostokątnych opakowań kontynuowano przez cały ubiegły rok. Pierwszymi produktami z tej grupy, przygotowanymi do zdobienia w technologii były wiadra o pojemności 2,5 l oraz 5 l, które od pierwszej połowy 2011r. są dostępne w ofercie produktowej Plast – Box SA. Pod koniec grudnia 2011 roku ostatecznie przeprowadzono testy na wiadrze 10 l - również zakończone powodzeniem.

Uniwersalne zastosowanie wiader Plast – Box SA

Produkowane przy użyciu technologii IML opakowania w typoszeregu 2,5 l, 5 l oraz 10 l znalazły uznanie wśród znaczących producentów z wielu segmentów rynku: „Niezależnie od specyfiki branży zarówno współpracujący z nami od lat, jak i nowi odbiorcy opakowań, docenili precyzję wykonania oraz atrakcyjny design wiader. Pierwsze partie wiader 10L z zamówienia na 10 000 pojemników trafiły już do pakowania wyrobów marki Dyrup, słynącej z produkcji wysokiej jakości środków ochronnych do drewna oraz farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych. Od dłuższego już czasu realizujemy zamówienia na wiadra prostokątne z IML od firmy Unicell zajmującej się produkcją bogatej oferty chemii budowlanej. Znaczną partię opakowań odebrał także potentat branży chemii gospodarczej firma Danlind oraz doskonale znana w Polsce i za granicą marka spożywcza Nordfish – Foodmark. Ścisłym parterem handlowym słupskiej spółki dla produktów zdobionych w technologii IML jest także znany producent karmy dla zwierząt – firma Purina. Zainteresowanie, poszerzoną o nowe wiadra, ofertą produktową słupskiej spółki nie było chwilowe. Obecnie trwają końcowe pertraktacje z kilkoma atrakcyjnymi parterami handlowymi, którzy doprecyzowują szczegóły swoich projektów przed ostatecznym rozpoczęciem produkcji” – komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w firmie Plast – Box SA.

Plast – Box SA, konsekwentnie realizując strategię dynamicznego rozwoju firmy, kładzie duży nacisk na zachowanie najwyższych standardów produkcji. To właśnie dzięki wysokiej jakości i nowatorskiej technologii dostępne na rynku produkty słupskiej spółki giełdowej stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie znaczących odbiorców z różnych branż.
www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca 180 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.
Źródło: ''