Plast – Box SA co raz intensywniej rozwija zakres współpracy z polskimi firmami z sektora budowlanego.

W ramach poszerzania dotychczasowej kooperacji z markami Altax i Unicell, linię produkcyjną słupskiej spółki giełdowej opuszczają właśnie opakowania do wodorozcieńczalnych środków ochronny i konserwacji drewna.
Plast – Box SA od ponad 10 lat realizuje projekty plastikowych pojemników dla firm specjalizujących się w produkcji ekologicznych środków do ochrony drewna. Dbałość o wysoką jakość produktu i względy estetyczne sprawiły, że parterami biznesowymi słupskiej spółki zostają uznane marki z kraju i zagranicy.

Nowe kierunki rozwoju

W portfelu kontrahentów słupskiej spółki z branży budowlanej istotne miejsce zajmuje marka Altax. Kooperację obu firm zapoczątkowały testowe dostawy w 2010 roku. Rok później wdrożono już pierwsze projekty obejmujące około 30 tysięcy opakowań, w tym przede wszystkim pięcio- i dziesięciolitrowe wiadra zdobione w technologii IML. „Wysoka jakość oferowanych produktów oraz dbałość o wizerunek rzetelnego dostawcy przyczyniła się do zwiększenia zakresu dotychczasowej współpracy Plast - Box SA z marką Altax. W efekcie, do końca kwietnia, klient ten zakupił trzykrotnie więcej opakowań, niż przez cały 2011 rok. Takie zaufanie ze strony doświadczonego partnera biznesowego to zarówno wyraz uznania dla naszej pracy, jak i podstawa do optymistycznych prognoz finansowych na najbliższy sezon”- komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w spółce Plast – Box SA.

Słupska spółka giełdowa intensywnie pracuje nad realizacją nowych projektów opakowań zdobionych w technologii IML dla środków ochrony drewna produkowanych przez renomowaną firmę Unicell. „W kwietniu br. wprowadziliśmy na rynek pierwsze opakowania do kolejnej serii preparatów ochronnych marki Unicell. Produkty z linii „Lux Decor Plius Impregnantas” dostępne są już na rynku w pojemnikach 1, 5 oraz 10L z etykietami IML. Łączna dostawa dla Unicell wyniosła prawie 50 tysięcy opakowań. Jest to z pewnością obiecujący początek nowej formy współpracy z parterem, którego, do tej pory, Plast- Box SA zaopatrywał przede wszystkim w opakowania do różnego rodzaju farb. Najnowsze zamówienie otwiera obu stronom możliwości zaistnienia w kolejnym sektorze budowalnym obdarzonym dużym potencjałem” – dodaje Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w spółce Plast – Box SA.


Zarówno firma Altax, jak i Unicell starannie dobierają partnerów biznesowych. Z firmą Plast - Box łączy je zarówno dbałość o wysoką jakość produktów, jak i gotowość do realizacji innowacyjnych projektów.
www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca ok. 190 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.


Źródło: ''