Z roku na rok Plast-Box SA umacnia pozycję dostawcy opakowań dla branży ogrodniczo - rolniczej. W najbliższych miesiącach słupska spółka giełdowa, realizując kolejne partie opakowań do nawozów i odżywek roślinnych, zacieśni współpracę nie tylko z partnerami handlowymi z kraju, ale i z zagranicy.

Plast Box SA umacnia pozycję eksportera wiader do nawozów i odżywek roślinnych


Plast-Box SA od ponad 10 lat dostarcza odbiorcom z branży ogrodniczo – rolniczej najwyższej jakości plastikowe wiadra do nawozów i odżywek roślinnych. Dostawy obejmują okrągłe oraz prostokątne opakowania o pojemności 5 i 10L, czyste lub zdobione etykietami w technologii IML. Do stałych klientów Plast-Box SA należą takie firmy jak, zajmująca się m.in. produkcją i sprzedażą nawozów dolistnych i doglebowych Ekoplon SA czy jeden z największych polskich producentów mieszanek traw, nawozów płynnych i posypowowych Planta. Sp. z o.o. Od 2010 roku słupska spółka może poszczycić się również współpracą z austriacką marką Rasendunger.

Plast-Box dla ogrodnictwa i rolnictwa

Plast- Box SA nieustannie zdobywa nowe rynki zbytu i kolejnych partnerów handlowych. Znajduje to odzwierciedlenie w satysfakcjonujących wynikach finansowych spółki, w tym również dotyczących eksportu opakowań dla branży ogrodniczo – rolniczej. „W ubiegłym roku do odbiorców z branży ogrodniczo - rolniczej trafiło aż 400 000 wiader do nawozów i odżywek roślinnych. Sądząc po dynamice wyników z dwóch pierwszych miesięcy 2012 roku, można spodziewać się nawet 50% przyrostu w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Z pewnością znaczący wpływ na tak satysfakcjonujące wyniki będzie miała dynamicznie rozwijająca się współpraca z austriacką marką Rasendunger. Z centrali tej firmy otrzymaliśmy dwukrotnie większe niż w roku ubiegłym zlecenie na okrągłe wiadra z etykietą IML aż dla pięciu różnych produktów. Nasz austriacki partner handlowy, z którym współpracujemy przy takich projektach, dba nie tylko o wysoką jakość wykonania, ale i stronę estetyczną zdobienia opakowań. Z tego powodu ostatnia dostawa pojemników dla firmy Rasendunger obejmowała wiadra do nawozów i odżywek, opatrzone etykietami wykonanymi w innowacyjnej technologii IML”- tak rozwój sprzedaży eksportowej w historii słupskiej firmy komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w firmie Plast-Box SA.

Co roku znaczące partie wiader do nawozów i odżywek roślinnych firmy Plast-Box trafiają do polskich oraz zagranicznych producentów z branży ogrodniczej i rolniczej. Rosnąca dynamika sprzedaży i eksportu opakowań do nawozów to zasługa umiejętnego rozpoznania potencjału rynku oraz ukierunkowanie na potrzeby wieloletnich i nowych parterów handlowych spółki Plast-Box SA.


www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca 180 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.

Źródło: ''