Główni akcjonariusze PTS Plast-Box prowadzą rozmowy w sprawie wejścia do spółki dużego inwestora zewnętrznego, poinformowano w wydanym w poniedziałek komunikacie. Rozmowy dotyczą sprzedaży przez nich posiadanych akcji spółki.

Z głównymi akcjonariuszami Spółki prowadzone są rozmowy dotyczące wejścia do spółki dużego inwestora zewnętrznego, w tym dotyczące sprzedaży przez głównych akcjonariuszy posiadanych pakietów akcji. Rozmowy takie toczą się zarówno z inwestorami branżowymi, jak i inwestorami finansowymi – głosi komunikat Plast-Boxu.

Główni akcjonariusze Plast-Boxu to Waldemar Pawlak, Paweł Pawlak i Franciszek Preis. Każdy z nich posiada 267 tys. akcji spółki, dających 22,69 proc. głosów na jej WZA. Czwartym pod względem wielkości akcjonariuszem Plast-Boxu jest PTE Generali, które ma 110,7 tys. akcji spółki, dających mu 5,13 proc. głosów na WZA.

Specjalizujący się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box informował w połowie lutego, że liczy na zakończenie tego roku 5 mln zł zysku netto przy przychodach wysokości 55 mln zł.
Źródło: ''