Plast-Box S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych, ponownie poddał się ocenie standardów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo opakowań do żywności i uzyskał najwyższą z możliwych ocen – „AA”. Audyt został przeprowadzony przez jednostkę certyfikującą DNV GL zgodnie z wydaniem normy BRC Packaging and Packaging Materials.

Plast-Box z akredytacją BRC klasy AA

Akredytacja, opracowana przez British Retail Consortium, jest pierwszym na świecie standardem opakowań, który został uznany przez Global Food Safety Initiative (GSFI). Standard certyfikacji opakowań żywności BRC jest postrzegany jako wzorzec jakości, bezpieczeństwa, legalności i został uznany oraz przyjęty przez sprzedawców detalicznych, producentów oraz firmy opakowaniowe na całym świecie. Daje pełne zaufanie do procesów produkcyjnych dostawcy opakowań, od początku do końca. Status AA osiągnięty przez Plast-Box wskazuje na wysokie kompetencje spółki w zakresie bezpieczeństwa i integralności produktu.

– Kluczowe jest dla nas zaufanie klientów – poddajemy się certyfikacji wg normy BRC, by potwierdzić, że nasze opakowania produkowane są wg międzynarodowych standardów, w zakresie wymogów prawnych, jakościowych, bezpieczeństwa, higieny oraz odpowiedzialności za produkt – mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A. – Działamy globalnie w wysoce konkurencyjnych sektorach przemysłu spożywczego i ambitnie rozwijamy tam naszą działalność. BRC jest podstawową normą w zakresie higieny wymaganą przez wszystkich wiodących producentów i przetwórców żywności. Zdolność do spełnienia wymagań partnerów handlowych zwiększa konkurencyjność naszej spółki i pozwala uzyskać dostęp do nowych rynków – zauważa.

Plast-Box jest jednym z liderów produkcji plastikowych opakowań, głównie na potrzeby przemysłu spożywczego. specjalizującym się w produkcji zaawansowanych technologicznie wiader i pojemników. Produkuje również transportery dla branży spożywczej i inne produkty użytkowe, sprzedawane w sieciach handlowych. Odbiorcami produktów Plast-Box są renomowani producenci sektora spożywczego na terenie niemal całej Europy. 

 

Dowiedz się więcej o Plast-Box

 

Źródło: Plast-Box