Plast-Box S.A., znany europejski producent opakowań z tworzyw sztucznych, poinformował o uzyskaniu Certyfikatu BRC, jednego z najbardziej prestiżowych certyfikatów na świecie w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności, przyznawanego przez niezależną organizację British Retail Consortium.

Plast-Box z Certyfikatem BRC

– „Inwestujemy w jakość – komentuje Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A. – Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć system kontroli jakości, który jest niezbędny do produkcji najwyższej jakości opakowań dla branży spożywczej. Usprawniliśmy systemy produkcyjne poprzez wprowadzenie odpowiedniego nowego porządku w zarządzaniu. Zdefiniowaliśmy szereg wymagań, które powinna spełnić nasza organizacja, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Otrzymaliśmy BRC najwyższej kategorii „A”, przyznawanej firmom spełniającym najsurowsze normy bezpieczeństwa. Chcemy zagwarantować klientom Plast-Box wysoki poziom bezpieczeństwa na wszystkich szczeblach procesu produkcyjnego.”

BRC jest międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności, zawierającym wymagania dotyczące higieny zakładu i produkcji oraz systemu zarządzania jakością, jakie mają prowadzić do powstania wyrobu bezpiecznego i zgodnego z wymaganiami jakościowymi. Posiadanie przez firmę Certyfikatu BRC gwarantuje najwyższą jakość, legalność, powtarzalność i bezpieczeństwo produkowanych wyrobów do kontaktu z żywnością.

Plast-Box zajmuje się sprzedażą opakowań w formule B2B do międzynarodowych koncernów i mniejszych spółek. Jest producentem, który zaopatruje przede wszystkim branżę spożywczą. Główną pozycję asortymentu stanowią zaawansowane technologicznie, zamykane wiadra, doskonale nadające się do przetrzymywania zarówno mniejszych, detalicznych produktów spożywczych (np. lodów, słodyczy, cukierków, sałatek), jak i gotowej żywności i półproduktów na skalę hurtową dostarczanych do restauracji, piekarni, zakładów przetwórstwa, czy w rolnictwie.

Plast-Box istnieje od 1983 r., a od 2004 r. jest notowany na GPW. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje maszyny i technologie najlepszych firm na świecie, dzięki czemu jest zaliczana do najnowocześniejszych producentów twardych opakowań z tworzywa sztucznego w Europie.

 

Zobacz pełną ofertę Plast-Box

 

Źródło: Plast-Box