Plastbox zamierza przenieść produkcję do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Redzikowie kosztem około 25 mln zł - poinformowała spółka w swoim komunikacie.

"W planach zarządu spółki jest docelowe przeniesienie zakładu produkcyjnego w Słupsku do SSE w Redzikowie. Według wstępnych analiz, poziom inwestycji oszacowany został na kwotę około 25 mln zł. Zakładany termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na styczeń 2009 roku".

Spółka podała, że złożyła już list intencyjny do Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego dotyczący realizacji projektu inwestycyjnego na terenach Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Redzikowie koło Słupska.

Według spółki planowana inwestycja przyniesie wymierne korzyści w postaci: ulgi w podatku dochodowym w wysokości do 50 proc. wartości inwestycji, optymalizacji procesów produkcyjnych w ramach nowo budowanego zakładu, a co za tym idzie, możliwość uzyskania dodatkowych korzyści ze sprzedaży obecnie zajmowanej nieruchomości, która znajduje się w centrum Słupska.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Źródło: Plast-Box S.A.
Źródło: ''