Już od jutra od 24 do 26 października po raz trzeci odbędą się Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA – wystawa zdobywa coraz większe uznanie w całej Europie.

Targi Kielce, które jako pierwszy w Polsce ośrodek wystawienniczy zdecydowały się na organizację targów poza granicami kraju, przygotowały kolejną edycję swojej wystawy w Kijowie. Od 24 do 26 października już po raz trzeci odbędę się Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA – wystawa zdobywająca coraz większe uznanie nie tylko na rynku wschodnim.

Poprzednie edycje targów zostały bardzo dobrze ocenione przez wystawców i zwiedzających. Na ubiegłorocznej PLASTUKRAINIE w pawilonach International Exhibition Center swoje produkty zaprezentowało 132 wystawców z 10 krajów. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w obecności Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie - Jacka Kluczkowskiego, Radcy Ministra Ambasady Polskiej na Ukrainie - Anny Skowrońskiej-Łuczyńskiej i Prezydenta Kijowskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Mikola Wasiliewicza Zasulskiego. Wystawa zajęła powierzchnię ponad 2000 m2 i zwiedziło ją ponad 1,5 tysiąca specjalistów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wysoko ocenili ją zarówno wystawcy, jak i ukraińscy przedsiębiorcy, którzy licznie odwiedzali targi.

W tegorocznej edycji targów PLASTUKRAINA swój udział zapowiedziała podobna liczba wystawców. Na targach prezentowane będą technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, tworzywa sztuczne, recykling. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas targów zaplanowano blok konferencji i seminariów towarzyszących.

Organizując w Kijowie PLASTUKRAINĘ kielecki ośrodek targowy wykorzystał doświadczenie i wiedzę, jakie zdobył na rynku wystawienniczym, a także w branży tworzyw sztucznych. PLASTUKRAINA jest, bowiem wschodnioeuropejską edycją kieleckiego PLASTPOL-u, jednych z największych w Europie targów branży tworzyw sztucznych. Co roku podczas tej wystawy kielecki ośrodek odwiedza kilkanaście tysięcy gości z całego świata.

PLASTUKRAINA – mimo iż ma za sobą dopiero dwie edycje – jest bardzo wysoko oceniana nie tylko przez przedstawicieli branży tworzyw sztucznych. Targi Kielce zostały w ubiegłym roku uhonorowane - m.in. za organizację PLASTUKRAINY i włączenie się w program Roku Polskiego na Ukrainie - specjalną nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych „Za Wybitne Zasługi Dla Promocji Polski Na Świecie”.


Źródło: ''